Oczekiwania przed WWDC 2023

WWDC 2023 zbliża się wielkimi krokami. Co chcielibyśmy obejrzeć podczas konferencji to jedna sprawa, a co jest prawdopodobne to druga rzecz. Wiele już wiemy na temat tego, co prawie na 100% zobaczymy na początku czerwca. Oto główne tematy:

  • zestaw mieszanej rzeczywistości
  • system operacyjny xrOS
  • nowe MacBooki
  • iOS 17
  • iPadOS 17
  • macOS 14
  • watchOS 10

Tematów jest całkiem sporo i wydaje się, że tym razem konferencja potrwa dłużej, niż w dwóch poprzednich latach. Hitem ma być oczywiście zestaw AR. Mimo, że w tej chwili wielu jest sceptycznie nastawionych do projektu, są i tacy, którzy uważają, że owszem produkt może mieć powolny start, ale posiada niesamowity potencjał. Oczywiście zainteresowanie jest ogromne, również systemem operacyjnym xrOS.

Jeśli chodzi o systemu iOS 17 oraz iPadOS 17 nikt się nie spodziewa jakichś ogromnych zmian czy przełomowych funkcji. Nowa wersja programu może troszkę odświeżyć system, ale nic ponadto. Na takie nowości jak interaktywne widżety pewnie jeszcze trochę poczekamy. To samo tyczy się macOS 14. Nic nie wskazuje na to, że nowy system przyniesie duże zmiany. Ale być może się mylę i w czerwcu zobaczymy coś zupełnie nowego, świeżego.

Sprawa ma się zupełnie inaczej jeśli chodzi o watchOS 10. Mark Gurman z Bloomberga przewiduje, że watchOS 10 przyniesie bardzo duże zmiany w interfejsie użytkownika. Można spodziewać się nowych możliwości personalizacji i niestandardowych opcji, które pozwolą użytkownikom na jeszcze lepsze dostosowanie urządzenia do swoich potrzeb. Byłaby to pierwsza zmiana od wielu lat.

Pojawią się również nowe MacBooki. Apple pracuje obecnie nad kilkoma nowymi modelami: 15-calowy MacBook Air, zaktualizowany 13-calowy MacBook Air, podstawowy 13-calowy MacBook Pro, odświeżony 24-calowy iMac, pierwszy Mac Pro z wewnętrznymi chipami i zaktualizowane wysokiej klasy modele MacBooka Pro. Wszystko to powinno trafić do sprzedaży w tym roku lub na początku 2024 roku. Wydaje się, że na 100% na WWDC zostanie zaprezentowany 15 – calowy MacBook Air. Co z pozostałymi urządzeniami, nie wiadomo czy ukażą się już na konferencji. Jedno jest pewne. Modele, które ukażą się w tym roku prawie na pewno będą posiadały procesor z rodziny M2. Na urządzenia z procesorem M3 jeszcze poczekamy.

Czy zobaczymy na tegorocznej konferencji coś jeszcze? Może Maca Pro, który jako ostatni pozostaje bez procesora Apple Silicon, a którego aktualizacja została zapowiedziana na ten rok. Z pewnością będzie co oglądać 5 czerwca😉

macpretorians