Apple testuje dwa nowe komputery Mac z M2 Max i M2 Ultra przed WWDC

Plotka z ostatniej chwili sugeruje, że Apple testuje procesor M2 Max i nadchodzący M2 Ultra w parze z jeszcze niezapowiedzianymi, wysokiej klasy komputerami Mac przed WWDC.

Według raportu Marka Gurmana z Bloomberga firma planuje dwa nowe modele komputerów Mac – oznaczone wewnętrznie jako Mac 14,13 i Mac 14,14 – które obsługują procesor M2 Max ogłoszony w styczniu i jeszcze nie zaprezentowany układ M2 Ultra. Ten drugi procesor zastąpi model M1 Ultra obecnie prezentowany w Mac Studio, wysokiej klasy komputerze stacjonarnym ogłoszonym w marcu 2022 roku.

Pierwszym testującym komputerem stacjonarnym jest procesor M2 Max z ośmioma wysokowydajnymi rdzeniami – komponentami do najbardziej wymagających zadań – a także czterema rdzeniami wydajności i 30 rdzeniami graficznymi. Są to te same specyfikacje, które są przedstawione w MacBooku Pro z M2 Max. Ta konkretna maszyna zawiera również 96 gigabajtów pamięci i działa na macOS 13.4, wersji systemu operacyjnego Mac, która została właśnie wydana na początku tego miesiąca.

Druga maszyna w testach ma coś, co jest oznaczone jako chip M2 Ultra, czego firma jeszcze nie ogłosiła. Ten komponent, który ma 24 rdzenie, podwaja wydajność modelu M2 Max. Chip zawiera 16 rdzeni o wysokiej wydajności i osiem rdzeni wydajności, a także 60 rdzeni graficznych. Firma testuje go w konfiguracjach z 64 gigabajtami, 128 gigabajtami i 192 gigabajtami pamięci.

Apple Mac Studio jest jedynym komputerem Mac, który obsługuje obecnie procesor „Ultra”, M1 Ultra. Apple nie ogłosiło nowego chipu z rodziny „Ultra”. Jednak można by przypuszczać, że Apple ogłosi nowe Mac Studio z nowymi procesorami podczas WWDC, które zaczyna się w poniedziałek. Czas pokaże….

macpretorians

Źródło: Bloomberg

Jedna myśl na temat “Apple testuje dwa nowe komputery Mac z M2 Max i M2 Ultra przed WWDC

Leave a Reply