Gurman: watchOS 10 czyli odświeżony system Apple Watch’a

W najnowszym wydaniu swojego Newsletter’a Power On, Mark Gurman stwierdza, że najnowsza wersja watchOS ( będzie to najprawdopodobniej watchOS 10 ) powinna wykazywać wiele daleko idących zmian.

Design systemu watchOS od wielu lat pozostaje właściwie niezmienny. Uaktualnienia systemu opierały się na dodaniu nowych aktywności i tarcz. Oczywiście poza usunięciem istniejących błędów oraz poprawą wydajności.

Jednakże Mark Gurman twierdzi, że watchOS 10 przyniesie „daleko idące zmiany” w zakresie interfejsu użytkownika dla Apple Watch. Można spodziewać się nowych możliwości personalizacji i niestandardowych opcji, które pozwolą użytkownikom na jeszcze większe dostosowanie urządzenia do swoich potrzeb. To długo oczekiwana zmiana, która z pewnością zostanie mile przyjęta przez fanów Apple Watch.

„Uważam, że nowy watchOS powinien być dość obszerną aktualizacją – ze znaczącymi zmianami w interfejsie użytkownika… Ważne jest, aby watchOS był dużym krokiem do przodu, biorąc pod uwagę, że aktualizacje sprzętowe Apple Watch pokażą się najwcześniej w przyszłym roku. Urządzenie jest gotowe na skromniejszy rok po dużych zmianach w 2022 roku, kiedy zadebiutował pierwszy Apple Watch Ultra. W planach jest duża aktualizacja sprzętu zegarka w 2024 roku, wraz z większym, niestandardowym wyświetlaczem”.

( Mark Gurman, Power On 02.04.2023 r. )

W przyszłym roku spodziewany jest Apple Watch z wyświetlaczem Micro-LED i zapewne to miał na myśli Gurman.

watchOS 10 ma zostać zaprezentowany na tegorocznej WWDC 5 czerwca wraz z innymi systemami. Włączając w to nowy system operacyjny dla zestawu mieszanej rzeczywistości.

macpretorians

Źródło: Bloomberg

3 myśli na temat “Gurman: watchOS 10 czyli odświeżony system Apple Watch’a

Leave a Reply