Apple Game Porting Tool otrzymuje dużą aktualizację

Apple Game Porting Tool powstał, aby ułatwić twórcom gier przenoszenie ich gier na komputery Mac. Apple ogłosiło przedstawiło to narzędzie podczas tegorocznego WWDC Nowy zestaw narzędzi pozwala na przenoszenie gier z systemu Windows na komputery Mac. Jest on dostępny do pobrania dla deweloperów od zeszłego miesiąca, a teraz otrzymał znaczącą aktualizację.

Aktualizacja Apple Game Porting Tool

Dzięki Apple Game Porting Tool deweloperzy mogą w ciągu kilku dni dowiedzieć się, jak dobrze ich gra może działać na komputerze Mac. Ułatwia to również dostosowanie shaderów i kodu graficznego gry, aby jak najlepiej wykorzystać układy Apple.

Nowe narzędzie Apple otrzymało właśnie swoją pierwszą aktualizację, która zawiera wiele znaczących ulepszeń. Na przykład, najnowsza wersja oferuje możliwość tłumaczenia DirectX 12 na Metal 3 w czasie rzeczywistym.

YouTuber Andrew Tsai donosi, że aktualizacja Game Porting Toolkit Beta 1.0.2 znacznie poprawia wydajność gier. Gry działają z wyższą liczbą klatek na sekundę w większości scenariuszy. Dzięki nowej wersji, liczba klatek na sekundę podczas uruchamiania popularnej gry Elder Ring wzrosła z 26 do 32 klatek na sekundę na komputerze Mac z chipem M1 Max. Podczas uruchamiania gry Cyberpunk na komputerze M2 Ultra Mac, średnia liczba klatek na sekundę wzrosła z 8 FPS do 18 FPS.

Co ciekawe, narzędzie Game Porting Tool wydaje się mieć pewne problemy z kompatybilnością z układami Apple M1 Ultra i M2 Ultra, ponieważ te same gry działają lepiej na mniej wydajnych układach. Może to wynikać z faktu, że układy Ultra łączą dwa układy Max w jeden za pomocą technologii Ultra Fusion, więc narzędzie może ich jeszcze w pełni nie obsługiwać.

Z M1 Max, Cyberpunk działa z prędkością 40 FPS. Jednocześnie niektóre gry, które wcześniej były niekompatybilne z narzędziem, takie jak Horizon Zero Dawn i Resident Evil 2, teraz działają idealnie. Innym interesującym szczegółem jest to, że nowa wersja Game Porting Tool oferuje wsparcie dla 32-bitowego oprogramowania, ale wydajność wydaje się być obecnie dość słaba.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Jedna myśl na temat “Apple Game Porting Tool otrzymuje dużą aktualizację

Leave a Reply