Safari 17 beta dostępne dla macOS Ventura i Monterey

Wraz z premierą macOS Sonoma dla deweloperów na WWDC 2023 w czerwcu, Apple zaprezentowało Safari 17 wraz z dużą aktualizacją. Podczas gdy Safari 17 beta była początkowo dostępna tylko z systemem macOS 14, Apple udostępniło ją teraz użytkownikom komputerów Mac z systemami macOS Ventura i Monterey.

Safari 17 w macOS Ventura

Safari 17 beta jest teraz dostępna dla macOS Ventura i Monterey

Safari 17 ma kilka ulepszeń, w tym obsługę formatów multimedialnych JPEG XL i HEIC oraz obsługę Live Text dla tekstu pionowego. Dzięki profilom użytkownicy mogą przechowywać historię przeglądania i ustawienia witryn internetowych oddzielnie według tematów, takich jak Praca i Osobiste. Safari 17 umożliwia także udostępnianie haseł i kluczy dostępu zaufanym osobom.

Pojawiły się również duże aktualizacje dla twórców stron internetowych. Tryb projektowania responsywnego został odświeżony, aby „skupić się na dopasowaniu projektu strony na dowolnej szerokości i wysokości na komputerze Mac”. Przeprojektowano również menu Deweloper, aby ułatwić znajdowanie kluczowych narzędzi używanych do tworzenia i testowania stron internetowych i aplikacji internetowych.

Apple zastąpiło również sekcję Funkcje eksperymentalne, która była dość zagracona, nowym ustawieniem Flagi funkcji. To menu pozwala użytkownikom wyszukiwać określone funkcje do wypróbowania. Funkcje eksperymentalne są teraz podzielone na kategorie: stabilne, testowalne, w wersji zapoznawczej lub dla deweloperów.

A dla tych, którzy chcą wypróbować nową wersję Safari przed jej wydaniem bez konieczności instalowania macOS Sonoma beta, Apple udostępniło Safari 17 beta użytkownikom korzystającym z wcześniejszych wersji macOS. Jest jednak pewien haczyk. Niektóre funkcje, takie jak obsługa aplikacji internetowych, są dostępne tylko dla komputerów Mac z systemem macOS Sonoma.

Jeśli chcesz zainstalować Safari 17 beta na komputerze Mac, zaloguj się za pomocą swojego Apple ID na stronie Apple Beta Software Program i pobierz najnowszą wersję beta Safari. Należy pamiętać, że wersja ta zastąpi główną aplikację Safari.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply