Apple: WWDC 2023 odbędzie się 5-9 czerwca 2023 roku

Apple ogłosiło dzisiaj oficjalnie, że coroczna Worldwide Developers Conference (WWDC) w odbędzie się od 5 do 9 czerwca 2023 roku. Niestety ponownie w formacie online. Jedynie programiści oraz studenci będą mogli osobiście przebywać w Apple Park w dniu otwarcia. Ponieważ Apple stale jest zaangażowane w pomoc programistom w tworzeniu innowacyjnych aplikacji, podczas wydarzenia zapewniony zostanie programistom unikalny dostęp do inżynierów Apple, a także wgląd w nowe technologie i narzędzia, które pomogą im zrealizować ich wizje.

„WWDC to jedna z naszych ulubionych pór roku w Apple, ponieważ jest to okazja do nawiązania kontaktu z utalentowanymi programistami z całego świata, którzy sprawiają, że ta społeczność jest tak niezwykła. WWDC23 będzie naszym największym i najbardziej ekscytującym jak dotąd i nie możemy się doczekać, aby zobaczyć wielu z was online i osobiście na tym wyjątkowym wydarzeniu!”

( Susan Prescott, wiceprezes Apple ds. Worldwide Developer Relations )

WWDC23 jest również okazją do wsparcia programistów studenckich poprzez Swift Student Challenge, jeden z wielu programów Apple, które mają na celu podniesienie poziomu programistów i uczniów w każdym wieku, którzy uwielbiają kodować. Z pomocą Swift Playgrounds – rewolucyjnej aplikacji na iPada i Maca, która sprawia, że nauka języka programowania Swift jest interaktywna i przyjemna – uczniowie z całego świata są zaproszeni do stworzenia placu zabaw z aplikacjami na wybrany przez siebie temat. Zgłoszenia do tegorocznego wyzwania są już otwarte, a studenci mogą zgłosić swoje prace do 19 kwietnia.

Apple udostępni dodatkowe informacje konferencyjne przed WWDC23 na stronie internetowej Apple Developer. Na konferencji zobaczymy najprawdopodobniej pierwszą wersję zestawu Headset AR/VR firmy Apple. Co jeszcze? Możliwe, że zobaczymy przyszłe systemy iOS 17 czy macOS 14. Czas pokaże, ale Wy już teraz zapiszcie sobie w kalendarzu tę datę👍

macpretorians

Źródło: Apple NewsRoom