Wall Street Journal: Headset Apple daleko przed konkurencją

Zestaw Apple ma zostać zaprezentowany podczas WWDC 2023. Nowe okulary Apple, nad którymi prace trwają podobno od kilku lat, zobaczymy już za kilka tygodni. Według analizy „Wall Street Journal”, Apple żegna się ze swoją długoletnią strategią prezentowania dojrzałego produktu. Tym razem pokaże niekompletny produkt.

Apple: Headset AR/VR

Według raportu Apple na swojej konferencji dla deweloperów pokaże swego rodzaju prototyp okularów, ponieważ produkt trafi do sprzedaży dopiero za kilka miesięcy. Dodatkowo słuchawki będą narazie posiadały rozwiązanie kompromisowe: według doniesień z różnych źródeł, bateria będzie przymocowana do pasa użytkownika. W ten sposób zostanie zmniejszona waga okularów, a tym samym obciążenie głowy i szyi.

Niektórzy insiderzy, którzy widzieli rozwiązanie Apple, twierdzą, że zestaw słuchawkowy Apple znacznie wyprzedza konkurencję pod względem zaawansowania i koncepcji. Urządzenie ma być podobno bardziej wydajne, niż porównywalne produkty i oferować więcej możliwości.

Eksperci są zdania, że wejście Apple na rynek zwiększy zainteresowanie i wielkość rynku. Obecnie metaverse, czyli wirtualna reprezentacja rzeczywistości, przeżywa kryzys. Niektórzy obserwatorzy ogłaszają nawet, że projekt jest martwy. Apple w przeszłości udowodniło również, że potrafi ożywić obecne rynki lub stworzyć nowe i taką nadzieję pokłada się również w AR i VR.

Apple musi jednak znaleźć zastosowanie, aby urządzenie chcieli kupić prywatni klienci. Obecne zastosowanie ogranicza się do gier oraz dostosowania do Fitness+.

Jak dalej potoczą się losy zestawu Apple czas pokaże. Pewne jest jedno: albo będzie to wielki hit, albo wielki niewypał.

macpretorians

Źródło: Macwelt

Leave a Reply