Apple planuje usługę coachingu zdrowotnego opartą na sztucznej inteligencji

Apple pracuje nad usługą coachingu zdrowotnego opartą na sztucznej inteligencji i nową technologią śledzenia emocji.

Nowa usługa coachingowa – o nazwie kodowej Quartz – ma na celu zmotywowanie użytkowników do ćwiczeń, poprawę nawyków żywieniowych i pomoc w lepszym spaniu. Tak przynajmniej twierdzą osoby, które są wtajemniczone w projekt. Chodzi o to, aby wykorzystać sztuczną inteligencję i dane z Apple Watch do zgłaszania sugestii i tworzenia programów coachingowych dostosowanych do konkretnych użytkowników.

Pomysł ten jest częścią większego programu firmy, który ma na celu położenie większego nacisku na zdrowie. W związku z tym w centrum uwagi znalazły się takie urządzenia jak Apple Watch. W ramach programu aplikacja Zdrowie znajdzie się również na iPadzie.

Inicjatywa Quartz przypomina LumiHealth, usługę wellness i coachingu, którą Apple uruchomiło we współpracy z rządem Singapuru w 2020 roku. Jedną z różnic jest to, że singapurski program może wypłacać nagrody pieniężne użytkownikom, którzy pozostali zdrowi, podczas gdy nowa wewnętrzna usługa Apple będzie wiązać się z miesięczną opłatą – podobnie jak wiele innych ofert cyfrowych. Będzie to również własna aplikacja.

Usługa jest wstępnie planowana na przyszły rok. Projekt jest prowadzony przez kilka grup Apple, w tym zespoły ds. zdrowia, Siri i AI, a także dział usług.

Apple wprowadzi aplikację Zdrowie na iPada

W najbliższym czasie Apple planuje po raz pierwszy wprowadzić wersję aplikacji Zdrowie na iPada. Zmiana, która pozwoli użytkownikom zobaczyć wyniki elektrokardiogramu i inne dane zdrowotne w większym formacie, ma zostać uwzględniona jako część iPadOS 17 jeszcze w tym roku.

„Mamy nadzieję, że wersja na iPada zwiększy popularność aplikacji w ustawieniach opieki zdrowotnej, gdzie tablety już dokonały inwazji. Aplikacja ma kluczowe znaczenie dla wysiłków zdrowotnych firmy, służąc jako repozytorium danych fitness gromadzonych przez Apple Watch i zewnętrzną dokumentację medyczną. Służy również jako portal dla użytkowników do dzielenia się informacjami ze swoimi lekarzami”.

Narzędzia do śledzenia emocji

Narzędzia do śledzenia emocji i zarządzania warunkami widzenia, takie jak krótkowzroczność, zostaną dodane do aplikacji zdrowotnej w tym roku. Początkowa wersja narzędzia do śledzenia emocji pozwoli użytkownikom rejestrować swój nastrój, odpowiadać na pytania dotyczące ich dnia i porównywać wyniki w czasie. Ale w przyszłości Apple ma nadzieję, że iPhone może użyć algorytmów do określenia nastroju użytkownika za pomocą jego mowy, słów, które wpisał i innych danych na swoich urządzeniach.

Apple zamierza zaprezentować nową aplikację na iPada oraz narzędzia do zarządzania emocjami i wizją w czerwcu na dorocznej Worldwide Developers Conference.

macpretorians

Źródło: Bloomberg

Leave a Reply