15-calowy MacBook Air jest gotowy do premiery

Od paru dni krąży plotka, jakoby Apple było prawie gotowe z zaprezentowaniem nowego urządzenia: jest to 15 – calowy MacBook Air. Taki model był gorącym tematem na początku roku, ale od tego czasu plotki ucichły, podczas gdy cała uwaga zwróciła się na zestaw Headset AR/VR . Jednak znany analityk Ross Young ożywił plotki o laptopie i wygląda na to, że wkrótce może być gotowy do wydania.

Young twierdzi, że 15-calowy MacBook Air jest gotowy do premiery

W poniedziałek Young, który monitoruje łańcuch dostaw wyświetlaczy, napisał na Twitterze do swoich followersów, że

Apple rozpoczęło produkcję 15-calowego MacBooka Air w lutym i zwiększyło go w marcu, co doprowadziło Younga do wniosku, że Apple może wypuścić laptopa pod koniec kwietnia lub na początku maja.

Chociaż nie ma informacji na temat dokładnego terminu premiery, plotki wielokrotnie sugerowały, że 15-calowy MacBook Air może zostać wydany w kwietniu. Jednak na wiosnę Apple nie ma w planach żadnego większego wydarzenia. Natomiast jak wszyscy wiemy na 5 czerwca zaplanowana jest tegoroczna WWDC. Czerwcowa konferencja wydaje się doskonałą okazją na premierę nowego MacBooka Air.

Innym rozwiązaniem jest nie wiązanie premiery nowego urządzenia z żadnym wydarzeniem. Apple może ogłosić nowego laptopa w komunikacie prasowym, tak jak zrobił to z iPadem 10 generacji. Przemawia za tym mała ilość zmian w nowym MacBooku w porównaniu do już istniejących modeli. Właściwie nowe urządzenie będzie się różniło tylko wielkością wyświetlacza.

Którą formę prezentacji wybierze Apple i czy rzeczywiście 15-calowy MacBook będzie gotowy w tym terminie, okaże się już niedługo.

macpretorians

Źródło: Macworld

2 myśli na temat “15-calowy MacBook Air jest gotowy do premiery

Leave a Reply