15-calowy MacBook Air w produkcji

Analitycy Morgan Stanley donoszą, że producent Apple Quanta Computer zwiększa produkcję 15-calowego MacBooka Air. Wychodzi na to, że plotki, iż Apple ogłosi nowy model na WWDC 2023 na początku czerwca, są prawdziwe.

15-calowy MacBook Air – Quanta zwiększa produkcję

Plotki utrzymywały się od jakiegoś czasu, że Apple zaprezentuje 15-calowego MacBooka Air podczas keynote Apple WWDC 5 czerwca. Teraz pojawiły się kolejne delikatne wskazówki, że ogłoszenie jest rzeczywiście bliskie.

W ostatnich szacunkach analityków Morgan Stanley, Erik Woodring wskazał , że Quanta Computer prognozuje wysoki jednocyfrowy procentowy wzrost liczby wyprodukowanych notebooków w drugim kwartale 2023 roku w porównaniu do pierwszego kwartału. Woodring spodziewa się, że wzrost ten będzie spowodowany nowymi MacBookami.

Wcześniej analityk Ming Chi Kuo poinformował między innymi, że Apple zaprezentuje 15-calowego MacBooka Air na WWDC 2023. Urządzenie ma być starszym bratem 13-calowego modelu i ma mieć chip M2, kamerę 1080p, port ładowania MagSafe 3, dwa porty USB-C, gniazdo słuchawkowe 3,5 mm i Touch ID.

Tak więc coraz więcej wskazuje na to, że nowe MacBooki zostaną zaprezentowane na początku czerwca na WWDC 2023. Natomiast wiadomo, że nie zobaczymy procesorów M3. Będą one dostępne najwcześniej pod koniec tego roku.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply