Kuo: Masowa produkcja zestawu Apple AR/VR opóźniona do końca trzeciego kwartału

Dobrze poinformowany analityk Apple Ming-Chi Kuo donosi, że produkcja zestawu headset AR/VR firmy Apple prawdopodobnie zostanie ponownie opóźniona. Kuo uważa, że łańcuch dostaw będzie montował urządzenie w połowie i pod koniec III kwartału tego roku.

Przez to ponowne opóźnienie trzeba się liczyć z tym, że tylko 200 000 do 300 000 sztuk zostanie wyprodukowanych i wysłanych w tym roku, w porównaniu z pierwotnymi szacunkami, które miały przekraczać pół miliona sztuk.

Kuo twierdzi, że część pracowników Apple nie jest optymistycznie nastawiona do perspektyw rynkowych urządzenia, ze względu na jego wysoką cenę (podobno około 3000 USD) oraz fakt, że urządzenie jest po prostu nie skończone.

Mark Gurman z Bloomberga poinformował wcześniej, że Apple celuje w czerwcową prezentację urządzenia, podczas WWDC 2023. Przypomnę, że termin tegorocznej konferencji został oficjalnie potwierdzony przez Apple w dniu wczorajszym.

Pierwszy zestaw mieszanej rzeczywistości Apple – prawdopodobnie nazwany „Apple Reality Pro” – będzie kulminacją wieloletnich badań i rozwoju. Jednak najprawdopodobniej będzie przeznaczony przede wszystkich dla przedsiębiorstw i nie będzie takim urządzeniem dla społeczeństwa jak iPhone czy iPad, których używamy codziennie. Wszyscy oczekują, że zestaw zobaczymy już na czerwcowej konferencji.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply