Apple przedłuża Emergency SOS przez satelitę o dodatkowy darmowy rok

Rok temu przełomowa usługa bezpieczeństwa Apple Emergency SOS za pośrednictwem satelity stała się dostępna we wszystkich modelach iPhone’a 14 w USA i Kanadzie. Teraz jest ona dostępna również dla modeli iPhone’a 15 w 16 krajach i regionach. W Europie z usługi mogą korzystać użytkownicy w Niemczech, Irlandii, Wielkej Brytanii, Francji, Austrii, Belgii, we Włoszech, Luksemburga, Holandii i Portugalii. Jak widzimy Polska znowu jest pominięta.

Technologia Emergency SOS za pośrednictwem satelity umożliwia użytkownikom wysyłanie SMS-ów do służb ratunkowych, gdy znajdują się poza zasięgiem komórkowym i Wi-Fi. Usługa ta przyczyniła się do uratowaniu wielu ludzi. Apple ogłosiło dzisiaj, że rozszerza bezpłatny dostęp do Emergency SOS przez satelitę o dodatkowy rok dla obecnych użytkowników iPhone’a 14.

„Awaryjne SOS za pośrednictwem satelity pomogły uratować życie na całym świecie. Od człowieka, który został uratowany po tym, jak jego samochód spadł o 400-metrowy klif w Los Angeles, po zagubionych wędrowców znalezionych w Apeninach we Włoszech, nadal słyszymy historie o naszych klientach, którzy są w stanie połączyć się z służbami ratunkowymi, podczas gdy w przeciwnym razie nie byliby w stanie tego. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że użytkownicy iPhone’a 14 i iPhone’a 15 mogą skorzystać z tej przełomowej usługi przez kolejne dwa lata za darmo”. (Kaiann Drance, wiceprezes Apple ds. globalnego marketingu produktów iPhone)

Opierając się na tej infrastrukturze satelitarnej, Apple niedawno wprowadziło Roadside Assistance za pośrednictwem satelity, aby połączyć użytkowników z AAA, jeśli mają problemy z samochodem poza zasięgiem komórkowym i Wi-Fi. Inne funkcje bezpieczeństwa, które mogą zapewnić pomoc, gdy ma to największe znaczenie, obejmują:

  • Użytkownicy mogą otworzyć aplikację Find My i udostępnić swoją lokalizację za pośrednictwem satelity, aby zapewnić przyjaciół i rodzinę o ich miejscu pobytu podczas podróży poza siecią.
  • Wykrywanie wypadków może wykryć poważny wypadek samochodowy i automatycznie wybrać służbę ratunkową, jeśli użytkownik jest nieprzytomny lub nie może dotrzeć do swojego iPhone’a.
  • Check In pozwala użytkownikom automatycznie powiadamiać znajomych i rodzinę, gdy bezpiecznie dotarli do celu.
  • Użytkownicy mogą skonfigurować swoją legitymację medyczną w aplikacji Zdrowie, aby pomóc ratownikom uzyskać dostęp do krytycznych informacji medycznych z ekranu blokady bez konieczności podawania hasła.

Miejmy tylko nadzieję, że usługa ta już niedługo trafi również do polskich użytkowników.

macpretorians

Źródło: AppleNewsRoom

Leave a Reply