Apple reklamuje awaryjne SOS przez satelitę

Apple udostępniło dziś reklamę zatytułowaną „The Rescue”, która demonstruje nowy Emergency SOS iPhone’a 14 za pośrednictwem funkcji bezpieczeństwa satelitarnego w akcji. Film został po raz pierwszy udostępniony podczas wrześniowego wydarzenia Apple dla iPhone’a 14, a teraz został udostępniony na kanale YouTube i prawdopodobnie zostanie wyemitowany jako reklama telewizyjna w nadchodzących miesiącach.

Dramatyczne wideo pokazuje ratowników wchodzących na pokład helikoptera i lecących w kierunku pary na szczycie góry po tym, jak skontaktowali się ze służbami ratunkowymi dzięki funkcji Emergency SOS via Satellite. Ta funkcja jest dostępna we wszystkich czterech modelach iPhone’a 14 z systemem iOS 16.1 lub nowszym i jest narazie dostępna tylko w USA i Kanadzie.

Alarmowy SOS przez satelitę umożliwia modelom iPhone’a 14 bezpośrednie połączenie się z satelitą, umożliwiając użytkownikom wysyłanie wiadomości tekstowych do służb ratunkowych poza zasięgiem zasięgu sieci komórkowej i Wi-Fi. Apple twierdzi, że wysłanie wiadomości tekstowej przez satelitę może zająć 15 sekund w „idealnych warunkach z bezpośrednim widokiem na niebo i horyzont”, ale liście lub inne przeszkody mogą spowodować opóźnienia lub brak połączenia całkowicie.

Apple twierdzi, że funkcja zostanie rozszerzona na Francję, Niemcy, Irlandię i Wielką Brytanię w grudniu, ale nie podała konkretnej daty premiery.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: