Aqara Camera E1: kamera obrotowa z HomeKit Secure Video

Aqara od lat oferuje kamery, które obsługują HomeKit Secure Video i przekonały nas w przeszłości. Do tej pory kamery te służyły również jako centrum do integracji urządzeń Zigbee producenta z Apple Home, Amazon Alexa i Google Assistant.

Konfiguracja kamery jest jak zwykle nieskomplikowana i nie wymaga dodatkowego koncentratora. Po stronie urządzenia znajdują się dwa kody QR. Kod QR jest specjalnie zaprojektowany do konfigurowania kamery za pośrednictwem własnej aplikacji producenta. Drugi to zwykły kod HomeKit, który może być również wyświetlany za pośrednictwem aplikacji Aqara.

Dzięki funkcji MagicPair aparat jest szybko rozpoznawany przez Bluetooth 5.2 w aplikacji Aqara i bezproblemowo da się go podłączyć do sieci WLAN. W przeciwieństwie do większości innych kamer WLAN, Camera E1 oferuje obsługę pasma 5GHz, a nawet WiFi 6 (802.11ax).

Kamera nagrywa w jakości 2K i rozdzielczności 1296p. Urządzenie posiada funkcję noktowizora, co zapewnia wyraźny obraz nocny. Kamera ma zakres 360 stopni. Kamera posiada również zintegrowane rozpoznawanie osób, które automatycznie śledzi i rejestruje ruch ludzi.

Dzięki obsłudze HomeKit Secure Video, pamięć jest szyfrowana w iCloud. Możesz również zapisać nagrania, a także codzienne podsumowanie jako time-lapse na karcie microSD. Nie jest to jednak objęte zakresem dostawy. Ponadto Aqara oferuje teraz własne rozwiązanie w chmurze. Przechowywanie nagrań przez jeden dzień jest bezpłatne. 30 dni kosztuje 49,99 USD rocznie lub 4,99 USD miesięcznie.

Aqara Camera E1 w Apple Home

W aplikacji Apple Home kamera jest wyświetlana tak samo jak każda inna kamera HomeKit Secure Video. Pozwala oglądać transmisję na żywo, zapisywać nagrania w iCloud, aktywować wykrywanie osób, zwierząt, pojazdów, paczek i twarzy oraz dostosowywać ustawienia nagrywania w obecności i nieobecności. Ponadto oferuje możliwość ustawienia stref aktywności, różnych opcji powiadomień i (de)aktywacji funkcji noktowizora.

Jednak to, co wyraźnie odróżnia Aqara Camera E1 od konkurencji, to możliwość wyzwalania scen Aqara za pośrednictwem HomeKit. Aby to zrobić, scena Aqara jest po prostu kopiowana do Apple Home, a następnie może być używana jak każda inna scena HomeKit.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply