Nuki Smart Lock: Nowy zamek do drzwi już za kilka dni

Jeśli planujesz kupić zamek do drzwi Nuki Smart Lock, powinieneś poczekać jeszcze kilka dni. Firma z Austrii ogłosiła, że 14 listopada ma zostać zaprezentowana nowa generacja urządzenia. Wizualnie niewiele się zmienia w porównaniu do obecnej generacji. Jednak to, co najważniejsze, mieści się w środku. Nuki zapowiedziało to już we wrześniu: Następny Smart Lock z Graz będzie wspierał Matter over Thread.

Nuki Smart Lock
Nuki Smart Lock

Nowy Nuki Smart Lock z Thread ze wsparciem Matter

Podczas gdy Nuki Smart Lock 3.0 Pro nadal wybierał Wi-Fi jako kanał komunikacyjny bez mostka, co zdecydowanie miało wpływ na żywotność baterii, następna generacja będzie co najmniej tak trwała, jak poprzednia kombinacja mostka i połączenia Bluetooth dzięki Thread. Jednak wsparcie Matter zupełnie zmienia zasady gry.

Dlaczego tak długo czekałeś na wprowadzenie do Matter? Firma wyjaśniła to w następujący sposób:

Chociaż inteligentne zamki są częścią nowego standardu inteligentnego domu od Matter 1.0, od ostatniej aktualizacji Matter 1.2 możliwe było wyświetlanie innego stanu drzwi. Oprócz tego, że jest otwarty i zamknięty, Matter zna teraz również status „zapadka zamka” – absolutny standard dla większości europejskich drzwi.

Tak więc poczekajmy do wtorku, kiedy to Nuki pokaże swoje nowe produkty. Na pewno będzie warto.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply