Apple TV chce zdobyć prawa do Ligue 1

Apple bardzo się stara, aby poszerzyć swoją ofertę sportową. Oprócz MLS i MLB, mówi się, że Apple chciałoby pokazywać ligę koszykówki NBA. Jednak w tej sprawie jest jeszcze dużo do dogadania.

Ostatnio pojawiła się informacja, że Apple jest podobno bliskie zabezpieczenia praw do transmisji francuskiej Ligue 1. Umowa o wartości około 800 milionów euro zapewniłaby Apple TV jeszcze więcej treści piłkarskich od 2024 do 2029 roku.

Apple TV: Ligue 1

Apple pokazywałby jeszcze więcej piłki nożnej

Kontrakt, który ma wartość 800 milionów euro, przyniósłby francuską piłkę nożną do aplikacji Apple TV od 2024 roku i ma obowiązywać do 2029 roku. Dalsze szczegóły potencjalnej transakcji nie zostały ujawnione. Cel Apple jest jasny. Firma chce zostać ważnym graczem w dziedzinie transmisji sportowych. Liga francuska to dopiero początek, ponieważ jeśli Apple chce naprawdę wpłynąć na rynek transmisji sportowych na żywo, kontrakty muszą być zawierane z najważniejszymi ligami, takimi jak Premier League.

Według plotek, Apple jest już zainteresowane nabyciem praw do angielskiej Premier League, hiszpańskiej LaLiga i niemieckiej Bundesligi. Nabycie tych praw mogłoby pozycjonować Apple TV jako centralny punkt kontaktowy dla transmisji sportowych na żywo (przede wszystkim piłki nożnej), a tym samym konkurować z tradycyjnymi kanałami sportowymi kablowymi i satelitarnymi.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply