Kuo: Rok 2024 rokiem iPada

Właśnie tak przyszły rok wyobraża sobie analityk Apple – Ming-Chi Kuo. Wg niego, Apple zaktualizuje wszystkie modele iPada w przyszłym roku, w tym OLED iPad Pro i nowy 12,9-calowy iPad Air.

Przez różne inne wydarzenia, Apple zabrakło czasu, aby pochylić się nad aktualizacją iPadów w tym roku. Z tego powodu nie zobaczyliśmy żadnego nowego modelu tego urządzenia. Niestety widać to również w sprzedaży za czwarty kwartał, gdzie sprzedaż spadła aż o 10% w zestawieniu rok do roku. W takiej sytuacji Kuo spodziewa się, że Apple nadrobi zaległości w 2024 roku i to z nawiązką.

Kuo czeka na nowego iPada Air

Ming-Chi Kuo mówi, że spodziewa się, że firma agresywnie nadrobi zaległości w 2024 roku, aktualizując całą ofertę o nowe modele iPada Air, w tym większą opcję rozmiaru 12,9 cala, iPad Pro z wyświetlaczami OLED, aktualizacje iPada mini i nową generację najtańszego iPada klasy podstawowej.

W porządku kalendarzowym, Kuo spodziewa się najpierw, że linia iPad Air zostanie zaktualizowana w pierwszym kwartale 2024 roku. Obejmuje to aktualizację do istniejącego 10,9-calowego rozmiaru i nowego 12,9-calowego modelu. Istnienie rozmiaru 12,9 cala potwierdza wcześniejsze plotki o łańcuchu dostaw. Kuo mówi, że iPad Air nadal będzie używał paneli wyświetlacza LCD. Oprócz nowej opcji rozmiaru ekranu, spodziewaj się aktualizacji chipów dla lepszej wydajności.

W drugim kwartale wydaje się, że Apple może pokazać iPad Pro nowej generacji. Nowe modele iPada Pro będą wyposażone w przeprojektowaną obudowę, najnowszy chip M3 i wyświetlacz OLED po raz pierwszy w tablecie Apple. OLED powinien być znaczącym ulepszeniem w stosunku do mini-LED, zarówno pod względem jakości wyświetlacza, jak i zużycia energii.

W drugiej połowie roku (prawdopodobnie jesienią), Apple odświeży budżetową część swojej linii tabletów o nowe wersje iPada mini i podstawowy model iPada (11. generacji). Obecny najtańszy iPad w sprzedaży, iPad (9. generacji), zostanie ostatecznie wycofany z produkcji przed końcem 2024 roku.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

2 myśli na temat “Kuo: Rok 2024 rokiem iPada

Leave a Reply