Ulysses z obsługę równań LaTeX

Ulysses to bardzo popularna aplikacja do pisania na iPhone’a, iPada i przede wszystkim na Maca. Korzystam z niej od wielu lat pisząc swojego bloga i inne potrzebne teksty. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie pracy bez tego narzędzia.

Teraz Ulysses otrzymuje aktualizację a wraz z nią nowe funkcje. Dzięki aktualizacji użytkownicy mogą teraz pisać równania przy użyciu LaTeX i wyświetlać ich podgląd w edytorze. Ponadto Ulysses 31 zawiera również opcje duplikowania projektów i inne ulepszenia.

Ulysses

Ulysses zaktualizowany do wersji 31

Jak podaje twórca Ulysses’a, aplikacja obsługuje teraz równania w LaTeX. Dla niezaznajomionych, LaTeX to system przygotowywania dokumentów używany do komunikacji i publikacji dokumentów naukowych. Dzięki Ulysses 31 użytkownicy mogą nie tylko pisać równania w LaTeX, ale także wyświetlać podgląd takich równań w edytorze.

Ulysses 31

Aplikacja pozwala również eksportować równania do wielu różnych formatów, takich jak PDF i Markdown, a nawet publikować je na WordPress i innych platformach. Jeśli chodzi o obsługę LaTeX-a, to jest to nowość:

  • Pisanie równań przy użyciu LaTeX.
  • Podgląd równań w edytorze.
  • Eksportowanie równań do formatów PDF, DOCX, HTML, ePub i Markdown.
  • Publikowanie równań w serwisach WordPress, Ghost i Micro.blog.

To nie jedyna nowa funkcja zawarta w tej aktualizacji. Ulysses 31 dodaje również opcje duplikowania i archiwizowania projektów. Oprócz nowych funkcji, aktualizacja zawiera poprawki błędów i ulepszenia, w tym:

  • Ulysses powinien teraz uruchamiać się nieco szybciej, zwłaszcza w przypadku dużych bibliotek i wielu projektów.
  • Pobieranie wielu arkuszy z iCloud również powinno przebiegać znacznie szybciej.
  • Niektóre konflikty synchronizacji są teraz rozwiązywane automatycznie.
  • Status publikacji arkuszy nie jest już tracony podczas przenoszenia arkuszy do projektu.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że usunięte projekty nadal pojawiały się w kopiach zapasowych.

Ulysses można pobrać z App Store lub ze strony producenta. Jednak ja zachęcam do zapoznania się z usługą abonentową Setapp. Tam znajdziemy nie tylko program Ulysses, ale wiele innych aplikacji z różnych dziedzin.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply