Apple: Druga publiczna beta systemów iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10, tvOS 17 i macOS 14

Beta 2 iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10, tvOS 17 i macOS 14 jest dostępna dla publicznych beta testerów. Podczas gdy kompilacje dla watchOS i tvOS są takie same jak deweloperskie wersje beta, które pojawiły się w zeszłym tygodniu, Apple wydało poprawione publiczne wersje beta dla iOS, iPadOS i macOS.

Apple wydaje publiczne beta 2 swoich systemów

Według doniesień, kompilacje dla publicznych beta testerów mają niewielkie zmiany w numerach wersji w porównaniu do deweloperskich z zeszłego tygodnia, co bardziej wskazuje na drobne ulepszenia. Publiczna wersja beta to podobno wersja 21A5291j dla iOS i iPadOS, podczas gdy poprzednia wersja deweloperska to 21A5291h.

Nowa publiczna beta dla macOS to kompilacja 23A5301h, podczas gdy deweloperzy wcześniej testowali kompilację 23A5301g. Numery kompilacji dla watchOS i tvOS pozostają niezmienione w stosunku do bet deweloperskich. Sugeruje to, że Apple koncentruje się na stabilności i poprawkach błędów, a nie na dodawaniu znaczących nowych funkcji do systemów operacyjnych w tym momencie. Publiczne wersje beta dostarczają Apple cennych danych na temat jakości systemów operacyjnych.

Co nowego w finalnych wersjach systemów?

Nadchodzące główne aktualizacje oprogramowania dla iPhone’a i iPada, odpowiednio iOS 17 i iPadOS 17, będą zawierać znaczące ulepszenia podstawowych aplikacji, takich jak Telefon, Wiadomości i FaceTime. Wprowadza również nowe funkcje, takie jak tryb gotowości dla trybu poziomego iPhone’a. iPadOS 17 przynosi nową aplikację Diary, ulepszony Stage Manager i wiele więcej.

macOS 14, o nazwie kodowej Sonoma, odzwierciedla zmiany iOS w Wiadomościach i FaceTime dla komputerów Mac i wprowadza funkcję Game Mode, która zapewnia dodatkową wysoką wydajność. Dla Apple Watch, watchOS 10 oferuje przeprojektowany interfejs dla aplikacji. tvOS 17 po raz pierwszy umożliwia obsługę FaceTime na Apple TV. Oczekuje się, że wszystkie aktualizacje systemu operacyjnego zostaną wydane jesienią tego roku.

macpretorians

Źródło: Maclife

Leave a Reply