Ulysses otrzymuje aktualizację do wersji 30

O Ulysses pisałem już wielokrotnie. Jest to fantastyczny program do pisania tekstów. Szczególnie tekstów na bloga czy własną stronę internetową, gdyż jedną z zalet programu jest bezpośredni eksport treści do WordPress. Aplikacja jest dostępna zarówno na macOS, jak i iPadOS czy iOS.

Tym razem chciałbym podzielić się z Wami wspaniałą wiadomością. Ulysses otrzymuje kolejną aktualizację – wersję 30. Wraz z nią twórcy programu wprowadzili wiele nowych funkcjonalności, które na pewno ucieszą każdego użytkownika.

Ulysses zaktualizowany do wersji 30

Nowa wersja programu przynosi przede wszystkim wsparcie dla funkcji doodle na iPadzie. Pozwala to na dokonywanie odręcznych wpisów na zdjęciach lub w plikach PDF, które następnie są automatycznie konwertowane na tekst. Jednocześnie pojawiła się nowa funkcja szkicu, za pomocą której można szybko zapisać swoje pomysły i zintegrować je z dokumentem. Funkcja działa zarówno z Apple Pencil, jak i z palcem.

Kolejne innowacje to:

  • Możesz teraz nadać ikonom Projektu kolor.
  • Można teraz także pokolorować grupy w “Dodatkach”.
  • W projektach są teraz znowu ulubione (dzięki za opinie).
  • Podpisy i tytuły tabel można teraz formatować za pomocą znaczników.
  • Wiersze tabeli mogą być teraz uporządkowane według pierwszego znaku każdej komórki (tj. posortowane alfabetycznie).
  • Kopiowanie i wklejanie działa teraz znacznie lepiej w tabelach – zawartość można przenosić między Ulissesem a innymi aplikacjami, takimi jak Numbers, Notes i Excel.
  • Poprawiono występujące błędy.

Wszystkie te nowości sprawiają, że Ulysses jest jeszcze lepszym narzędziem dla pisarzy i blogerów. Jeżeli jeszcze nie znasz tego programu, to koniecznie wypróbuj go już teraz i przekonaj się o jego możliwościach. Aby troszkę Ci pomóc w podjęciu decyzji, umieszczam poniżej krótki film przedstawiający niektóre możliwości programu.

Ulysses można pobrać z App Store jednak aplikacja jest dostępna również w usłudze abonamentowej Setapp. Czy wybierzemy jedno źródło, czy drugie, będziemy musieli się pogodzić z tym, że program działa jako subskrypcja.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac, appgefahren

Leave a Reply