iPhone 15: rusza masowa produkcja wyświetlaczy

Jak donosi The Elec, wydano zgodę na masową produkcję wyświetlaczy iPhone’a 15 po tym, jak Apple dało zielone światło Samsungowi. Tymczasem nowa kamera peryskopowa iPhone’a 15 Pro Max powoduje problemy, ponieważ wydajność produkcji nie spełnia oczekiwań.

iPhone

Od prototypów do masowej produkcji

Chociaż Apple utrzymuje większość rozwoju swoich produktów w tajemnicy, firma przestrzega norm branżowych dotyczących post-prototypowania. Przejście od prototypu do produktu końcowego obejmuje cztery etapy: Engineering Validation Test (EVT), Design Validation Test (DVT), Product Validation Test (PVT) i masową produkcję. EVT i DVT zapewniają praktyczność projektu dla produkcji i produkcji masowej.

PVT jest czymś w rodzaju pierwszego etapu produkcji masowej, w którym początkowo produkuje się około 10% ilości produktu. Pozwala to również zidentyfikować ewentualne problemy z wydajnością. Masowa produkcja z pełną wydajnością kończy proces.

Status produkcji wyświetlaczy iPhone’a 15

Według The Elec, Apple podpisało ostateczny etap PVT dla wszystkich czterech wyświetlaczy iPhone’a 15, umożliwiając Samsungowi rozpoczęcie masowej produkcji. Spośród trzech planowanych dostawców, Samsung jest jedynym, który znajduje się obecnie w fazie masowej produkcji. LG został warunkowo zatwierdzony i nadal musi wprowadzić drobne ulepszenia, zanim będzie mógł podążyć za Samsungiem. Chiński dostawca BOE pozostaje jednak daleko w tyle. Ciągłe problemy z wycięciami Dynamic Island doprowadziły Apple do tymczasowego wycofania zamówień z BOE.

Problemy z produkcją obiektywów peryskopowych

Według raportu, moduł obiektywu peryskopowego iPhone’a 15 Pro Max boryka się z problemami produkcyjnymi. Według raportu, wydajność tego modułu, który zawiera czujnik Sony w module LG Innotek, spadła poniżej oczekiwań.

System soczewek peryskopowych wykorzystuje soczewkę główną do przechwytywania obrazu, z ustawionym pod kątem lustrem lub pryzmatem przekierowującym światło pod kątem 90 stopni do soczewki dodatkowej, która następnie przekazuje je do czujnika obrazu. Aby wydłużyć ogniskową, czujnik obrazu i dodatkowy obiektyw znajdują się z boku wewnątrz smartfona, zajmując cenną przestrzeń.

Konstrukcja obiektywu peryskopowego, która pozwala na zastosowanie dłuższego teleobiektywu bez wystawania z korpusu, może oferować zakres zoomu optycznego od 5x do 10x, co stanowi znaczny wzrost w stosunku do zakresu 3x w iPhonie 14 Pro Max.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply