Kuo: Apple decyduje się na BOE jako dostawcę wyświetlaczy dla modeli iPhone 15

Znany analityk Apple Ming-Chi Kuo wypowiedział się na temat nadchodzącego iPhone’a 15. Na Twitterze analityk komentuje sytuację z dostawcami wyświetlaczy dla modeli iPhone 15, które mają się ukazać w tym roku.

Według Kuo, Apple złożyło zamówienia na wyświetlacze do modeli iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Plus u BOE. Dostawca może również potencjalnie wyprzedzić Samsunga jako największy dostawca wyświetlaczy do iPhone’a do 2024 roku, powiedział Kuo. Na swoim blogu analityk informuje, że BOE wyprzedził Samsunga w zamówieniach na iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Plus. Oto jak to widzi Kuo:

“BOE pokonał Samsunga, zapewniając sobie najwięcej zamówień na nowe wyświetlacze do iPhone’a 15 i 15 Plus na 2H23. Jeśli rozwój i produkcja pójdą gładko w ciągu najbliższych kilku miesięcy, BOE stanie się największym dostawcą wyświetlaczy dla iPhone’a 15 i 15 Plus, z udziałem w rynku wynoszącym około 70 procent (w porównaniu do 30 procent Samsunga).

BOE ma rozpocząć masowe dostawy wyświetlaczy LTPO dla high-endowych iPhone’ów w 2024 roku, a wśród dostawców znajdą się także Samsung i LG Display. Jeśli BOE uda się pozyskać zamówienia na 20-30 procent wyświetlaczy LTPO dla zaawansowanych iPhone’ów na 2H24 i utrzymać udział w rynku na poziomie około 70 procent dla wyświetlaczy low-end iPhone’a na 2H24, BOE prawdopodobnie stanie się największym dostawcą wyświetlaczy dla nowego iPhone’a w 2H24.”

Dostawca wyświetlaczy BOE już w przeszłości próbował stać się bardziej znaczącym graczem w łańcuchu dostaw Apple, ale podobno nie przeszedł testów weryfikacyjnych produktu. Do tej pory Apple polegało na Samsungu jako swoim największym dostawcy wyświetlaczy, między innymi przy zaawansowanej produkcji modeli iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max z wycięciem w kształcie pigułki.

macpretorians

Źródło: appgefahren

2 myśli na temat “Kuo: Apple decyduje się na BOE jako dostawcę wyświetlaczy dla modeli iPhone 15

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: