Philips Hue planuje pierwsze inteligentne kamery domowe

Philips Hue jest znany przede wszystkim ze swoich inteligentnych rozwiązań oświetleniowych. Jednak ostatnio dyrektor generalny Signify, Eric Rondolat, ogłosił, że Philips Hue planuje wejść na rynek inteligentnych kamer domowych. Szczegóły są wciąż skąpe i nie wiemy na razie zbyt dużo. A jedną z największych niewiadomych jest to, czy inteligentna kamera domowa Philips Hue będzie obsługiwać integrację z HomeKit.

Philips

Philips Hue połączy oświetlenie z inteligentnymi kamerami

Przemawiając podczas rozmowy telefonicznej z inwestorami w zeszłym tygodniu, Rondolat wyjaśnił, że Philips Hue połączy swój ekosystem inteligentnego oświetlenia z inteligentną kamerą w celu poprawy bezpieczeństwa w domu.

Jak donosi Hueblog.com:

Rondolat opowiedział o planach Philips Hue dotyczących ochrony danych. „Nasze kamery będą pierwszymi z szyfrowaniem end-to-end” – wyjaśnił.

Jak zapewne wiedzą użytkownicy HomeKit, na rynku jest już wiele kamer, które obsługują szyfrowanie end-to-end podczas korzystania z HomeKit Secure Video. W rzeczywistości każda kamera, która nagrywa materiał za pośrednictwem HomeKit Secure Video, obsługuje szyfrowanie end-to-end.

W chwili obecnej pozostaje nam tylko czekać, aż firma pokaże swoje rozwiązanie. Mam nadzieję, że jest na co czekać.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply