Apple przestaje podpisywać iOS 16.5.1

W zeszłym tygodniu Apple udostępniło do pobrania ostateczną wersję iOS 16.6, iPadOS 16.6 i finalne wersje pozostałych systemów. Wersje te należy jak najszybciej zainstalować, ponieważ wraz z aktualizacją Apple usunęło różne luki w zabezpieczeniach, które mogą być aktywnie wykorzystywane. Teraz Apple przestało podpisywać system iOS 16.5.1. W związku z tym downgrade nie jest już możliwy.

Po wydaniu iOS 16.6 – Apple przestaje podpisywać iOS 16.5.1

Takie działanie ma miejsce w regularnych odstępach czasu wkrótce po wydaniu nowej wersji iOS, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że Apple przestało podpisywać starszą wersję systemu.

Apple przyznaje pewne okno czasowe po wydaniu nowej wersji iOS, dzięki czemu downgrade do starszej wersji jest nadal zasadniczo możliwy. Czasami może to być przydatne, jeśli wystąpią problemy z nową wersją. Wtedy użytkownicy mogą wrócić do działającej starszej wersji. Natomiast po tym czasie, Apple oficjalnie przestaje podpisywać poprzedni system i nie można już wrócić do starszego systemu.

W tej chwili nic nie wiadomo, aby w systemie 16.6 pojawiły się jakieś problemy. Należy go jak najszybciej zainstalować, ponieważ, tak jak napisałem powyżej, usuwa on różne luki w zabepieczeniach.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply