Apple Pay Later szybko zyskuje udział w rynku

Apple uruchomiło nową funkcję płatności Apple Pay Later w USA pod koniec marca 2023 roku. Usługa od początku nie była przeznaczona dla szerszej grupy użytkowników. Wdrożenie usługi było wdrażane cierpliwie acz powoli w kolejnych miesiącach. Teraz MarketWatch donosi, że pomimo powolnego wdrażania, Apple Pay Later odniosło już imponujący sukces. Na przykład, według ankiety, nowa usługa osiągnęła już prawie 20% udziału w rynku w ciągu zaledwie trzech miesięcy, wyprzedzając uznanych konkurentów, takich jak Sezzle i Zip.

Apple Pay Later na drodze do sukcesu

Tak zwany rynek „kup teraz, zapłać później” jest bardzo konkurencyjny. Podczas gdy najlepszy PayPal nadal jest liderem na rynku, młodsze usługi zyskują coraz większą obecność na rynku. Zwłaszcza Apple Pay Later odniosło w ostatnich miesiącach spory sukces.

Apple zdecydowało się na powolne i ostrożne podejście przy wprowadzaniu Apple Pay Later. Losowo wybrani amerykańscy użytkownicy zobaczyli baner reklamowy Apple Pay Later w swojej aplikacji Wallet. Równolegle firma wysłała wiadomość e-mail na powiązany adres e-mail Apple ID, aby powiadomić użytkownika, że może korzystać z Apple Pay Later. Jednak, jak pokazuje badanie przeprowadzone przez MarketWatch, usługa najwyraźniej znacznie przyspieszyła, a Apple ma obecnie blisko 20% udziału w rynku.

Dla porównania, około 39% kupujących wybrało opcję finansowania PayPal, podczas gdy Afterpay zajął 33% rynku. Sezzle i Zip Co zamknęły pierwszą piątkę, łącznie odpowiadając za 11% rynku „kup teraz, zapłać później”. Dane te opierają się na ankiecie przeprowadzonej wśród 8000 kupujących, którzy korzystali z powiązanych usług.

Według badania, szybkie przyjęcie Apple Pay Later wynika w dużej mierze z wysokiej świadomości marki Apple i lojalności użytkowników.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply