Apple Pay Later wystartowało

Apple ogłosiło wczoraj, że jego długo oczekiwana usługa finansowania Apple Pay Later właśnie się rozpoczęła. Na starcie Apple mówi, że „rozpocznie zapraszanie wybranych użytkowników do dostępu do wersji przedpremierowej Apple Pay Later”. Zostanie on uruchomiony dla „wszystkich kwalifikujących się użytkowników w nadchodzących miesiącach” w Stanach Zjednoczonych.

Apple Pay Later: nowa usługa Apple

Apple Pay Later to nowa usługa finansowa Apple, która pozwoli klientom w Stanach Zjednoczonych podzielić zakupy na cztery równe płatności w ciągu sześciu tygodni, bez opłat i odsetek. Funkcja będzie dostępna wszędzie tam, gdzie Apple Pay jest akceptowane online lub w aplikacji.

Jennifer Bailey, wiceprezes Apple Pay i Apple Wallet, mówi, że Apple Pay Later ma na celu zapewnienie użytkownikom „elastycznych opcji płatności”. Bailey powtarza również, że usługa została „zaprojektowana z myślą o zdrowiu finansowym naszych użytkowników”.

„Nie ma jednego uniwersalnego podejścia, jeśli chodzi o to, jak ludzie zarządzają swoimi finansami. Wiele osób szuka elastycznych opcji płatności, dlatego cieszymy się, że możemy udostępnić naszym użytkownikom usługę Apple Pay Later. Apple Pay Later zostało zaprojektowane z myślą o zdrowiu finansowym naszych użytkowników, dlatego nie wiąże się z żadnymi opłatami ani odsetkami, a ponadto można z niego korzystać i zarządzać nim w ramach aplikacji Wallet, co ułatwia konsumentom podejmowanie świadomych i odpowiedzialnych decyzji dotyczących zaciągania kredytów”.

( Jennifer Bailey, wiceprezes Apple Pay i Apple Wallet )

Proces rozpoczyna się od złożenia przez użytkownika wniosku o pożyczkę w aplikacji Wallet na swoim iPhonie. Można ubiegać się o pożyczkę w wysokości od 50 do 1000 dolarów. Po zatwierdzeniu, pożyczka może być wykorzystana na zakupy online i w aplikacji dokonywane na iPhone i iPad u sprzedawców, którzy akceptują Apple Pay. Po skonfigurowaniu Apple Pay Later po raz pierwszy, użytkownik może również złożyć wniosek o pożyczkę bezpośrednio w strumieniu kasowym Apple Pay podczas dokonywania zakupu.

Spłaty kredytu Apple Pay Later zarządzane są również poprzez aplikację Wallet. Aplikacja pokaże łączną kwotę do zapłaty za wszystkie istniejące pożyczki, a także łączną kwotę do zapłaty w ciągu najbliższych 30 dni. Przed terminem płatności użytkownicy otrzymają również powiadomienia za pośrednictwem aplikacji Portfel i poczty elektronicznej, aby mogli odpowiednio zaplanować swoje wydatki. Użytkownicy zostaną poproszeni o powiązanie karty debetowej z Portfela jako metody spłaty pożyczki; aby pomóc użytkownikom uniknąć zaciągania kolejnych długów w celu spłacenia pożyczek, karty kredytowe nie będą akceptowane.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

2 myśli na temat “Apple Pay Later wystartowało

Leave a Reply