Foxconn kupuje sprzęt od Apple do ekspansji w Indiach

Foxconn Technology Group największy producent Apple poszedł na zakupy. Firma kupiła sprzęt o wartości 33 milionów dolarów od jednostki Apple Inc. do swojej działalności w Indiach w ciągu ostatniego roku.

Apple czasami przekazuje fundusze dostawcy, na przykład kilkakrotnie przyznał Corningowi płatności, aby pomóc mu opracować nowe warianty szkła dla ekranów iPhone’a. Nowy raport wydaje się obejmować proste zakupy tego, co jest opisane tylko jako sprzęt do potrzeb operacyjnych. Biorąc pod uwagę kwotę 33 milionów dolarów, jest mało prawdopodobne, aby Foxconn kupił sprzęt produkcyjny, który zazwyczaj kosztuje znacznie więcej. Według zgłoszenia indyjska spółka zależna tajwańskiej firmy nabyła sprzęt od Apple Operations Ltd. na potrzeby operacyjne.

Foxconn chce rozbudować swoje zakłady umiejscowione w Indiach. Apple potroił produkcję iPhone’a i zmontował ponad 7 miliardów iPhone’ów w Indiach w zeszłym roku podatkowym.

Foxconn planuje zainwestować około 700 milionów dolarów w budowę nowego zakładu w południowym indyjskim stanie Karnataka, częściowo w celu zwiększenia lokalnej produkcji części do iPhone’a.

macpretorians

Źródło: Bloomberg

Leave a Reply