WWDC 2023: Apple może pokazać nowego Mac Studio

Mark Gurman informował jakiś czas temu, że Apple być może wprowadzi w najbliższym czasie nowe modele Mac Studio. Swoje przypuszczenia oparł na informacjach, że Apple testuje dwa stacjonarne komputery Mac wyposażone w układy M2 Max i M2 Ultra. Układ M2 Max został po raz pierwszy wprowadzony w styczniu tego roku wraz z premierą 14- i 16-calowych modeli MacBook Pro. Z drugiej strony, układ M2 Ultra jest nowy i zastąpi układ M1 Ultra, którego Apple używa w komputerach Mac Studio.

Teraz potwierdził, że Apple jest bliskie wprowadzenia zaktualizowanego modelu Mac Studio. To sugeruje, że nowy Mac mógłby zostać ogłoszony na WWDC 2023 w przyszłym tygodniu. Na Twitterze Gurman wyjaśnił, że nowy Mac, o którym mowa, nosi nazwę kodową “J475”. Obecny Mac Studio nosi nazwę kodową “J375” – co wyraźnie wskazuje, że nowa maszyna jest rzeczywiście modelem Mac Studio nowej generacji.

Wydaje się, że zarówno testowane procesory, jak i nazewnictwo rzeczywiście sugerują wprowadzenie nowych modeli Mac Studio. Czy to się wydarzy już na WWDC w przyszłym tygodniu? Zobaczymy. Jednak samo wprowadzenie nowych modeli Mac Studio, bez wcześniejszych przecieków, wydaje się bardzo interesujące.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply