Dostępność Apple Reality Pro zależy od dostawców

Apple już niedługo zaprezentuje swoje nowe urządzenie. Będzie to długo oczekiwany headset rzeczywistości mieszanej AR/VR. Już wiemy, że początkowo będzie to sprzęt dla klientów biznesowych, jednak Apple na pewno będzie pracowało nad rozwiązaniami dla klienta indywidualnego. Niestety Apple może mieć już na początku problemy z dostawami. Z raportu wynika, że początkowa dostępność Apple Reality Pro będzie prawdopodobnie bardzo ograniczona.

Całą sytuację wyjaśnia raport Ming-Chi Kuo. Wg leakera Apple jest podobno zależne tylko od jednego dostawcy większości kluczowych komponentów …

Dostępność Apple Reality Pro

Apple Reality Pro

Cały świat czeka, aż Apple przedstawi swój zestaw rzeczywistości rozszerzonej/wirtualnej na WWDC w przyszłym miesiącu. Mówi się, że jest oznaczony marką Reality Pro. Jednak co innego prezentacja produktu, a co innego masowa produkcja. Ta ma się rozpocząć dopiero w grudniu. Do tego Apple już teraz widzi kłopoty produkcyjne.

Podczas gdy zestaw słuchawkowy jest wciąż na dobrej drodze do debiutu na WWDC, dzisiejszy raport wskazuje, że nie będzie dostępny „dla większości użytkowników najwcześniej do jesieni”. Raport mówi, że masowa produkcja rozpocznie się dopiero w grudniu.

Nawet jeśli masowa produkcja jest jeszcze za kilka miesięcy, źródła twierdzą, że ludzie w Apple i w łańcuchu dostaw firmy martwią się dalszymi opóźnieniami […] a firma już przewiduje pewne problemy z produkcją.

Prawie wszystkie kluczowe części od jednego dostawcy

Ostatnie raporty sugerują jeden poważny powód do niepokoju: w przypadku prawie wszystkich kluczowych komponentów Apple jest zależny od jednego dostawcy. Kuo nazwał je w swoim poście.

Oprócz montażu (wyłącznie z Luxshare-ICT), wyświetlacz micro OLED (wyłącznie dla Sony), podwójne procesory (wyłącznie dla TSMC), obudowy (Everwin Precision jako główny dostawca), 12 modułów kamer (wyłącznie dla Cowell) i zewnętrznego zasilacza (wyłącznie z Goretek) to 5 najdroższych kosztów materiałowych dla tego nowego urządzenia.

Apple zwykle lubi mieć wielu dostawców dla jak największej liczby komponentów. Umożliwia to firmie negocjowanie najlepszych możliwych cen i oznacza, że poradzi sobie z wszelkimi trudnościami produkcyjnymi, zmieniając zamówienia między dostawcami. Jednak dzięki najnowocześniejszym technologiom firma często pozostaje na pewien czas uzależniona od jednego dostawcy.

W przypadku Reality Pro wydaje się, że Apple początkowo będzie miało tylko jednego dostawcę dla:

  • Montaż
  • Wyświetlacz
  • Procesory
  • Moduły kamer
  • Zasilanie

Znając Apple z biegiem czasu ta sytuacja się zmieni, ale na początku tej nowej drogi technologicznej firma będzie musiała sobie radzić z jednym dostawcą.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply