Zestaw rzeczywistości mieszanej Apple mógłby wspierać Final Cut Pro i Logic Pro?

Mark Gurman z Bloomberga podzielił się wczoraj na Twitterze bardzo ciekawym przypuszczeniem, ale od początku….

Wczoraj całkiem niespodziewanie Apple poinformowało poprzez notkę prasową, że marzenia wielu użytkowników właśnie się spełniają. Od 23 maja otrzymamy do dyspozycji profesjonalne programy Final Cut Pro i Logic Pro w wersji dla iPada.

Na tą wieść zareagował Mark Gurman. W związku z tym, że headset AR/VR firmy Apple ma obsługiwać zmodyfikowane wersje istniejących aplikacji dla iPada, Gurman dochodzi do wniosku, że zestaw ten będzie w stanie obsłużyć profesjonalne oprogramowanie Apple do edycji wideo i audio Final Cut Pro i Logic Pro. Mark sugeruje, że jest to „bardzo realna możliwość”.

Aby Final Cut Pro i Logic Pro były kompatybilne z xrOS, będą wymagane pewne dostosowania, ale można bezpiecznie założyć, że w przyszłości Apple aktywnie będzie pracował nad tą adaptacją.

Mówi się, że zestaw Apple do mieszanej rzeczywistości pierwszej generacji jest najnowocześniejszy, posiada wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, zaawansowane kamery, a także czujniki i potężny chip Apple Silicon. Oczywiście, spodziewana cena na poziomie 3000 dolarów ograniczy grupę docelową. Jednak już teraz trwają prace nad headsetem drugiej generacji. Być może druga generacja będzie na tyle tania, żeby mogła zainteresować klientów indywidualnych.

Zestaw ma być zaprezentowany już 5 czerwca na WWDC 2023r. A sam fakt, że Apple zdecydowało się ogłosić Final Cut Pro i Logic Pro poprzez notkę prasową, daje nadzieję, że będziemy świadkami bardzo ciekawej konferencji z wieloma nowościami.

macpretorians

Jedna myśl na temat “Zestaw rzeczywistości mieszanej Apple mógłby wspierać Final Cut Pro i Logic Pro?

Leave a Reply