Apple uruchamia funkcję Tap to Pay w Australii

Funkcję Tap to Pay Apple uruchomiło w ubiegłym roku. Dzięki tej funkcji iPhone działa jak terminal, co ułatwia obchodzenie się z płatnościami zbliżeniowymi małych firm. Teraz Apple ogłosiło uruchomienie funkcji Tap to Pay na iPhone’ach w Australii, umożliwiając niezależnym sprzedawcom, małym kupcom i dużym detalistom w kraju korzystanie z iPhone’ów jako terminala płatniczego.

Tap to Pay

Wprowadzona w lutym 2022 r. funkcja umożliwia kompatybilnym iPhone’om akceptowanie płatności za pośrednictwem Apple Pay, zbliżeniowych kart kredytowych i debetowych oraz innych portfeli cyfrowych, przy użyciu tylko iPhone’a. Nie jest wymagany żaden dodatkowy sprzęt ani automat do kart kredytowych.

Tap to Pay na iPhonie wykorzystuje technologię NFC do bezpiecznego uwierzytelniania płatności zbliżeniowych, a funkcja obsługuje również wprowadzanie kodu PIN, który obejmuje opcje dostępności.

„Australia to naród przedsiębiorców i innowatorów, a małe i średnie firmy są sercem siły roboczej w tym kraju, zatrudniając miliony Australijczyków. Teraz, dzięki Tap to Pay na iPhone’a, firmy każdej wielkości mogą łatwiej niż kiedykolwiek akceptować płatności zbliżeniowe przy użyciu tylko swojego iPhone’a, gdziekolwiek prowadzą działalność. Wygoda Tap to Pay na iPhonie umożliwia australijskim firmom oferowanie klientom łatwych, bezpiecznych i prywatnych płatności zbliżeniowych oraz pomaga im prowadzić i rozwijać działalność”. (Jennifer Bailey, wiceprezes Apple Pay i Apple Wallet)

Pierwszymi platformami płatniczymi w Australii wspierającymi funkcję Apple są Westpac i Tyro Payments. Apple twierdzi, że dodatkowe platformy płatnicze i aplikacje, w tym ANZ Worldline Payment Solutions, Stripe, Till Payments i Zeller, udostępnią tę bezpieczną i wygodną funkcję w nadchodzących miesiącach.

Tap to Pay na iPhonie wymaga iPhone’a XS lub nowszych modeli i działa dla klientów jak każda normalna transakcja Apple Pay. Sprzedawcy muszą jedynie otworzyć aplikację, zarejestrować sprzedaż i zaprezentować swojego iPhone’a kupującemu, który może następnie użyć odpowiedniej metody płatności zbliżeniowej.

Tap to Pay na iPhonie jest dostępny dla ponad 700 000 dodatkowych firm w Stanach Zjednoczonych, a sklepy Apple w USA również wdrożyły tę funkcję. Australia jest trzecim regionem obsługującym Tap to Pay, po podobnym wdrożeniu na Tajwanie w zeszłym miesiącu.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Jedna myśl na temat “Apple uruchamia funkcję Tap to Pay w Australii

Leave a Reply