Apple: „Tap to Pay” na Tajwanie

Apple ogłosiło wprowadzenie usługi „Tap to Pay” na Tajwanie. Oznacza to, że niezależni sprzedawcy, mali kupcy i duże sklepy mogą teraz używać iPhone’a jako terminala płatniczego na Tajwanie.

Apple wprowadza „Tap to Pay” na Tajwanie

„Tap to Pay” dla iPhone’a zostało ogłoszone przez Apple w lutym 2022r. Funkcja pozwala kompatybilnym iPhone’om akceptować płatności zbliżeniowe bez dodatkowego sprzętu. Gdy funkcja jest aktywowana, klient musi tylko dotknąć swojego iPhone’a NFC lub karty bankowej na górnej części iPhone’a odbiorcy, aby zakończyć transakcję zbliżeniową. Dzięki nowej funkcji systemu dostawcy usług płatniczych, tacy jak PayPal czy Square, mogą przygotować swoje aplikacje do przyjmowania płatności za pośrednictwem iPhone’a.

Funkcja ta zmienia iPhone’a w pełnoprawny czytnik kart, co może być szczególnie korzystne dla małych kawiarni, sprzedawców na rynku czy nawet ulicznych performerów. Do tej pory sprzedawcy akceptujący płatności zbliżeniowe za pomocą iPhone’a musieli polegać na dodatkowym sprzęcie, takim jak Square Reader, który występuje w różnych modelach, które działają bezprzewodowo lub podłączają się do portu Lightning iPhone’a.

„Tap to Pay” jest dostępne od jakiegoś czasu w USA, ale od paru dni Apple wprowadziło tę funkcję również na Tajwanie.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply