Adobe Premiere Pro:Tekstowa edycja wideo oparta na sztucznej inteligencji

Adobe oficjalnie zaktualizowało swój program Adobe Premiere Pro o tekstową edycję wideo. Adobe informowało w zeszłym miesiącu, że funkcja pojawi się w Premiere Pro w maju. Tak też się stało i w zeszłym tygodniu ta aktualizacja stała się dostępna.

Adobe Premiere Pro: Generowanie transkrypcji oparte na sztucznej inteligencji

Funkcja działa przy użyciu uczenia maszynowego Sensei firmy Adobe, którego od jakiegoś czasu firma używa do generowania transkrypcji. Teraz, oprócz automatycznego tworzenia transkrypcji wszystkich plików wideo do wykorzystania w napisach dla niesłyszących Premiere umożliwia wykonywanie edycji A-Roll po prostu usuwając fragmenty tekstu.

Adobe Premiere Pro

System analizuje ścieżki dźwiękowe dla każdego słowa i zaznacza dłuższe przerwy za pomocą wielokropek, na które można najechać kursorem, aby pokazać dokładną długość. Wycięcie A-Roll na szkic jest proste, jak wycięcie fragmentów tekstu lub usunięcie ciszy z transkrypcji, a te same zmiany są natychmiast odzwierciedlone na osi czasu.

Oprócz edycji tekstowej aktualizacja przynosi parę innych ulepszeń i nowości. Adobe ulepszyło obsługę gładzików Apple i myszy Magic Mouse, co doprowadziło do płynniejszego przewijania. To drobna zmiana, ale mile widziana! Adobe dodało również obsługę klipów kinowych nakręconych w trybie kinowym iPhone’a.

Dzięki tej aktualizacji praca z programem stanie się jeszcze lepsza i wygodniejsza.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply