“Tap to Pay” oficjalnie dostępna

O funkcji płatności Tap to Pay pisałem na poziomie testów Apple. Następnie Apple przeprowadzało dalsze testy, aż w końcu dzisiaj mogę Was donieść o tym, że funkcja “Tap to Pay” oficjalnie dostępna jest dla sprzedawców Square.

“Tap to Pay” oficjalnie w Square

Firmy, które używają Square jako procesora płatności, będą teraz mogły korzystać z “Tap to Pay” na iPhonie za pomocą aplikacji w punktach sprzedaży firmy.

W czerwcu 2022 roku Square ogłosiło, że przyniesie wsparcie dla tej funkcji i uruchomiło program wczesnego dostępu dla firm. Każdy sprzedawca Square z kompatybilnym iPhone’em może akceptować płatności zbliżeniowe, otwierając aplikację Square, wprowadzając sprzedaż i trzymając iPhone’a kupującemu. Następnie kupujący dokonuje płatności, wybierając bezdotykową metodę płatności, taką jak Apple Pay, zbliżeniową kartę debetową lub kredytową lub cyfrowy portfel z App Store.

“Nasza młoda baza klientów wolałaby korzystać z portfeli cyfrowych lub kart zbliżeniowych, a wprowadzenie Tap to Pay na iPhonie pomogło nam spełnić preferencje naszych klientów dzięki wygodnemu rozwiązaniu, które również wnosi atmosferę wyrafinowania do zakupów” – powiedział Franco Salerno, właściciel Darianna Bridal & Tuxedo z Warrington w Pensylwanii i uczestnik programu wczesnego.

Apple ogłosiło “Tap to Pay” na iPhonie w lutym 2022 roku. Nie wymaga żadnego dodatkowego sprzętu poza iPhonem i aplikacją na iOS, która obsługuje tę funkcję, która jest ograniczona do amerykańskich sprzedawców.
Funkcja płatności wymaga iPhone’a XS lub nowszego. Nie jest jasne, jakie jest minimalne wymagania dotyczące oprogramowania iOS dla Tap to Pay, z wyjątkiem tego, że będzie to iOS 12 iPhone XS. Będą też minimalne wymagania iOS dla różnych aplikacji, które będą współpracować z tą funkcją.
Inne procesory płatności współpracujące z Apple nad tą funkcją to Stripe, GoDaddy i Chase. Do końca 2022 r. trafi również do sklepów detalicznych Apple w USA.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Jedna myśl na temat ““Tap to Pay” oficjalnie dostępna

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: