Gurman: watchOS 10 wprowadzi nowy system widżetów do interakcji z Apple Watch

Już wcześnie Mark Gurman z Bloomberga twierdził, że system watchOS 10 powinien otrzymać dużą aktualizację, która zmieni w znaczny sposób interfejs użytkownika.

Teraz w swoim najnowszym biuletynie Power On Gurman dalej rozwinął tą myśl. Wyjaśnia on, że zmiany te powinny „kręcić się” wokół widżetów, które staną się centralną częścią interfejsu Apple Watch z watchOS 10 .

„Nowy system widżetów na Apple Watch będzie połączeniem starego systemu watchOS Glances i stylu widżetów, które zostały wprowadzone w iOS 14 na iPhonie. Plan polega na tym, aby umożliwić użytkownikom przewijanie szeregu różnych widżetów – do śledzenia aktywności, pogody, tickerów giełdowych, spotkań w kalendarzu i nie tylko – zamiast uruchamiać aplikacje. Nowy interfejs będzie przypominał tarczę zegarka Siri wprowadzoną w watchOS 4, ale będzie dostępny jako nakładka na każdą tarczę zegarka. Jest również podobny do stosów widżetów, funkcji w iOS i iPadOS, która pozwala użytkownikom układać wiele widżetów w jeden i przewijać je”.

Apple najwyraźniej rozważa również zmiany w przyciskach Apple Watch. Na przykład naciśnięcie Digital Crown mógłby uruchomić widok widżetów.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Jedna myśl na temat “Gurman: watchOS 10 wprowadzi nowy system widżetów do interakcji z Apple Watch

Leave a Reply