watchOS 10: dodawanie kart Apple Pay bezpośrednio na Apple Watch

watchOS 10 był jednym z bohaterów ubiegłotygodniowej konferencji Apple. Właśnie ten system otrzymał najwięcej nowości i usprawnień. Zaktualizowane oprogramowanie dla zegarka Apple Watch przynosi ze sobą wiele nowych funkcji, a także nowy interfejs systemu. Jednak oprócz funkcji, o których Apple wspomniało podczas keynote, w systemie ukryto także kilka innych nowości. Jak donosi 9to5Mac jedną z interesujących zmian jest możliwość dodawania kart do Apple Pay bezpośrednio z Apple Watch bez konieczności korzystania z iPhone’a.

watchOS 10 pozwala na dodawanie kart Apple Pay bez pomocy iPhone’a

Aplikacja Portfel na Apple Watch ma teraz przycisk „Dodaj kartę” w systemie watchOS 10. Wcześniej, aby dodać nową kartę do Apple Pay, trzeba było użyć aplikacji Watch na iPhonie. Dzięki tej zmianie proces konfiguracji Apple Pay można teraz przeprowadzić w całości na zegarku Apple Watch co znacznie ułatwia cały proces.

Gdy tylko dodasz nową kartę do aplikacji Portfel, zostaniesz poprowadzony przez cały proces konfiguracji Apple Pay. Wszystko czyli numer karty kredytowej, datę ważności i kod bezpieczeństwa bezpośrednio wprowadzasz na zegarku. Jeśli bank oferuje dodatkową weryfikację za pomocą SMS-a lub połączenia telefonicznego zamiast aplikacji, do ukończenia konfiguracji nie jest potrzebny iPhone w twoim ręku.

Ta aktualizacja jest mała ale jakże ważna. W ostatnich latach Apple powoli uniezależniało Apple Watch od iPhone’a. Na przykład użytkownicy mogą uzyskać dostęp do ustawień watchOS bezpośrednio z zegarka, a ci z modelem komórkowym mogą również wykonywać połączenia i przesyłać strumieniowo utwory bez konieczności posiadania telefonu w pobliżu.

Oczywiście Apple Watch nadal potrzebuje sparowanego iPhone’a do działania, ale wydaje się, że Apple chce dać użytkownikom więcej opcji bez konieczności wyjmowania iPhone’a z kieszeni.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply