iA Presenter oficjalnie startuje na macOS

Zespół rozwojowy w Information Architects jest prawdopodobnie znany większości z nas z powodu dobrego edytora tekstu iA Writer. Ostatnio zespół ten pracował nad aplikacją do prezentacji iA Presenter. Prace trwają od końca 2022 roku w formie testów beta. Od teraz wersja 1.0.1 jest oficjalnie dostępna do pobrania. Status jest nadal oznaczony jako beta, ale pobranie można wykonać bezpośrednio przez ten link.

„Kluczowym punktem programu iA Presenter jest historia, która ma być opowiedziana w prezentacji. “Tekstowy interfejs iA Presenter stawia historię w centrum, oszczędzając czas i nerwy” – mówi zespół Information Architects. Aplikacja opiera się na prostym języku znaczników Markdown i chce ułatwić użytkownikom szybkie osiągnięcie celu poprzez zautomatyzowane kroki. Zdjęcia można wstawiać do prezentacji metodą „przeciągnij i upuść”, które następnie są automatycznie i odpowiednio umieszczane. iA Presenter posiada również bibliotekę obrazów, która zapewnia przegląd zasobów wizualnych.” (zespół Information Architects)

iA Presenter
iA Presenter

Po odpowiednim przygotowaniu prezentacji, iA Presenter zapewnia również tryb prezentacji, jeśli treść ma być przedstawiona publiczności. Wyświetlacz elastycznie i dynamicznie dostosowuje się do urządzenia prezentacyjnego z rozdzielczością i formatem ekranu. Specjalny widok Speaker View przypomina teleprompter podczas prezentacji. Po zakończeniu prezentacji można ją również wyeksportować jako odpowiedni handout w formacie tekstowym.

Na szczęście zespół iA Presenter postanowił zaoferować nową aplikację jako jednorazowy zakup. Cena wynosi 79 euro. Jako opcja dostępna jest również subskrypcja. Tutaj masz do wyboru 3,95 euro miesięcznie lub 39,50 euro rocznie.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply