iOS 17 – wszystko co już wiemy lub przypuszczamy

Trwają prace nad aktualizacją systemu iOS 17, który zostanie zaprezentowany na konferencji WWDC w czerwcu. Premiera nowego systemu jak zawsze odbędzie się we wrześniu 2023 roku.

Do czerwca jeszcze sporo czasu, ale już teraz mamy pewne informacje na temat tego, co może pokazać się w nowym systemie.

iOS 17 na iPhonie

iOS 17 będzie miał mniej poważnych zmian, niż Apple pierwotnie planowało. Wszystko związane jest z nadziejami Apple, jeśli chodzi o nowy produkt firmy. Headset AR/VR wymagał większych zasobów ludzkich, które zostały przesunięte właśnie do tego projektu.

Według Marka Gurman’a, inżynierowie Apple’a skupili się bardziej na headsecie i jego systemie operacyjnym xrOS, poświęcając mniej uwagi iOS 17 i iPadOS 17. Właśnie dlatego możemy spodziewać się mniej nowych funkcji, niż widzieliśmy w iOS 16.

Wsparcie dla headsetu AR/VR

Headset AR/VR będzie działać samodzielnie i będzie miał swój własny App Store. Mimo tego sądzę, że prawdopodobnie będzie jakiś poziom integracji między headsetem i iPhonem. Nawet jeśli ta integracja byłaby ograniczona do Handoff.

Aktualizacje CarPlay

Podczas 2022 Worldwide Developers Conference, Apple przedstawił podgląd nowego CarPlay, które posiada głębszą integrację z pojazdami. Pozwala ona na nowe funkcje w samochodzie.

Apple planuje również dodać widgety i wsparcie dla wielu wyświetlaczy. Pierwsze pojazdy z integracją CarPlay nowej generacji mają pojawić się pod koniec 2023 roku, co oznacza, że wsparcie zostanie prawdopodobnie wbudowane w iOS 17 lub aktualizację iOS 17.

System iOS 17 zostanie zaprezentowany podczas konferencji Worldwide Developers Conference w czerwcu 2023 roku. Po WWDC iOS 17 zostanie udostępniony deweloperom do testów jako beta, która prawdopodobnie pojawi się gdzieś w lipcu. Oficjalna wersja systemu iOS 17 zostanie wydana jak zawsze we wrześniu 2023 roku wraz z nowymi iPhone’ami.

Czy Apple zaskoczy nas czymś jeszcze, jeśli chodzi o przyszły system dla iPhonów? Wątpię, ponieważ tak jak już pisałem, ich starania w tym roku skupiają się na nowym produkcie.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: