Ustawodawcy z Korei Południowej torują drogę do uruchomienia Apple Pay

Apple Pay już dawno stał się naszą codziennością. Jednak są, które nadal czekają na wprowadzenie tej usługi. Jednym z nich jest Korea Południowa.

Urząd nadzoru finansowego Korei Południowej zatwierdził wprowadzenie wsparcia Apple Pay dla lokalnych firm zajmujących się kartami kredytowymi, po miesiącach opóźnień.

Oczekiwano, że Apple Pay zostanie uruchomiony w Korei Południowej 30 listopada 2022 r., a na kontach w mediach społecznościowych pojawiły się nawet zdjęcia użycia go. Niestety radość była przedwczesna, ponieważ Służba Nadzoru Finansowego (FSS) zablokowała uruchomienie, mówiąc, że nie wszystko zostało sfinalizowane.

FSS dodał tylko, że muszą się jeszcze przyjrzeć pewnym sprawom. Według The Korea Herald ten nieokreślony przegląd został zakończony i Apple spełnił wszystkie wymagania.

FSS tak wypowiedział się w komunikacie prasowym:

„Po uwzględnieniu odpowiednich zasad i przepisów oraz ich interpretacji potwierdzamy, że firmy zajmujące się kartami kredytowymi mogą naciskać na wprowadzenie usługi Apple Pay, ponieważ przestrzegały niezbędnych procedur”.

Regulator zauważa, że firmy zajmujące się kartami kredytowymi muszą zapewnić ochronę danych osobowych klientów.

Korea Herald podaje, że Apple Pay nie było wcześniej dostępne po części z powodu dominacji telefonów Samsunga, ale także braku infrastruktury dla NFC, której wymaga usługa.

Nie ogłoszono, które z lokalnych firm oferujących karty kredytowe będą wspierać Apple Pay. Hyundai Card odmówił komentarza. Jednak na dniach z pewnością dowiemy się szczegółów.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply