Apple Pay Later testowane przez pracowników

Apple Pay Later to nowa usługa, która nadal czeka na wprowadzenie przez Apple. Dzięki Apple Pay Later użytkownicy w USA będą mogli podzielić koszt zakupu na cztery równe raty i sześć tygodni bez ponoszenia odsetek czy innych opłat. Apple zwraca jednak uwagę, że instytucja bankowa wydająca kartę może pobierać opłatę, jeśli konto karty debetowej użytkowników nie jest wystarczająco pokryte.

Użytkownicy mogą wybrać podział kwoty podczas dokonywania zakupu Apple Pay. Kwota i termin płatności dla każdej płatności są określone na stronie zakupu w witrynie. Apple Wallet służy do zarządzania planami płatności. Funkcjonalność jest również wbudowana w platformę Apple Pay, więc różne aplikacje i usługi będą już ją wspierać.

Apple wprawdzie nie podało jeszcze żadnych informacji dotyczących daty uruchomienia Apple Pay Later, ale Tim Cook zdradził, że będzie ona dostępna wkrótce.

Od czasu zapowiedzi funkcja została jednak opóźniona. Apple może wydać Apple Pay Later w aktualizacji oprogramowania iOS 16.4, według raportu z września. W chwili obecnej usługa jest testowana przez pracowników.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: