Opóźnienie usługi “Apple Pay Later”

W czerwcu tego roku Apple ogłosiło nową usługę Apple Pay Later. Wygląda na to, że usługa zostanie udostępniona później niż pierwotnie planowano. Mówi się o iOS 16.4 i wiośnie 2023 roku.

“Apple Pay Later” z opóźnieniami

Dzięki Apple Pay Later użytkownicy w USA będą mogli podzielić koszt zakupu na cztery równe raty i sześć tygodni bez ponoszenia odsetek czy innych opłat. Apple zwraca jednak uwagę, że instytucja bankowa wydająca kartę może pobierać opłatę, jeśli konto karty debetowej użytkowników nie jest wystarczająco pokryte. Mark Gurman z Bloomberga mówi, że usługa prawdopodobnie zostanie opóźniona i zostanie uruchomiona wiosną w ramach aktualizacji iOS 16.4.

To sprawia, że wierzę, że firma nie jest do końca pewna, kiedy Apple Pay Later będzie gotowe do uruchomienia. Możliwe, że funkcja będzie dostępna dopiero wiosną w iOS 16.4. Słyszałem, że przy wprowadzaniu usługi były dość duże wyzwania techniczne, które doprowadziły do opóźnień.

Pay later with Apple Pay jest zintegrowany z Apple Wallet i, według Apple, został opracowany z myślą o większej kontroli nad finansami.

macpretorians

Źródło: macerkopf, MacRumors

Jedna myśl na temat “Opóźnienie usługi “Apple Pay Later”

Leave a Reply