Apple przestaje podpisywać iOS 15.4.1

Apple w poniedziałek przestał podpisywać iOS 15.4.1, zaledwie tydzień po tym, jak iOS 15.5 został wydany publicznie. W rezultacie użytkownicy iPhone’a i iPada nie mogą już przejść z iOS 15.5 na iOS 15.4.1, co wpływa na użytkowników, którzy „jailbreakują” swoje urządzenia.

iOS 15.4.1 został wydany 31 marca z poprawkami, w tym naprawieniem błędu, który sprawiał, że bateria wyczerpywała się szybciej. 16 maja Apple wydało iOS 15.5 – który zawiera ulepszenia Apple Cash i nowe funkcje w aplikacji Podcasty.

iOS 15.5 naprawia również wiele naruszeń bezpieczeństwa. Exploity mogą prowadzić do tego, że złośliwe oprogramowanie wykonuje dowolny kod z uprawnieniami jądra w systemie operacyjnym. Jest to główny powód, dla którego Apple nie pozwala użytkownikom na obniżenie wersji swoich urządzeń, ponieważ starsze wersje iOS są bardziej podatne na luki bezpieczeństwa.

Tak więc, jeśli wystąpiły jakiekolwiek problemy z iOS 15.5, będziemy musieli poczekać na przyszłą aktualizację, zamiast obniżać ją do iOS 15.4.1. Warto zauważyć, że Apple już testuje wersję beta iOS 15.6, który ma zostać wydany publicznie w czerwcu.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: