iPhone 14 i 14 Pro z aparatem z Korei Południowej

Nadchodzący iPhone 14 i iPhone 14 Pro mogą być wyposażone w aparat do selfie wyższej klasy z wbudowanym autofokusem, który zostanie zmontowany w Korei Południowej, twierdzi nowy raport.

LG Innotek zrobi nową przednią kamerę

Apple podobno odciął chińskiego partnera w łańcuchu dostaw i wybrał południowokoreańską firmę LG Innotek na nową przednią kamerę, poinformował ET News w poniedziałek. Od tego czasu LG Innotek rozpoczął masową produkcję nowej konfiguracji aparatu.

Nowa konfiguracja aparatu ma kosztować nawet trzy razy więcej niż poprzednie przednie kamery iPhone’a.

Skąd ta zmiana dostawcy?

Według ET News zmiana jest wynikiem klasyfikacji przez Apple przedniego aparatu jako komponentu “high-end” zamiast “low-end”, a także obaw o jakość chińskich dostawców. Pierwotnie Apple planował wykorzystać LG Innotek jako dostawcę modelu iPhone 15 w 2023 roku. Jednak firma podobno przesunęła te plany na 2022 roku.

Nowy raport potwierdza plotki z innych mediów i analityków, w tym Ming-Chi Kuo. W kwietniu Kuo powiedział, że iPhone 14 może uzyskać ulepszony przedni aparat z autofokusem do ulepszonych połączeń FaceTime i selfie. Wraz z autofokusem Kuo dodał, że aparaty mogą mieć szerszą przysłonę, co może zapewnić modelom iPhone’a lepsze możliwości trybu portretowego.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply