Prawo jazdy w Wallet jest już dostępne w Georgii

Georgia została czwartym stanem USA, który umożliwił mieszkańcom dodawanie prawa jazdy do aplikacji Wallet na iPhonie i Apple Watch. Funkcja ta umożliwia wygodny sposób okazania swoich danych.

Funkcja została ogłoszona we wrześniu 2021 roku. Od tego czasu funkcja jest dostępna tylko w trzech stanach: Arizona, Maryland i Kolorado. Teraz doszedł czwarty stan, Georgia.

FAQ Georgii na temat tej funkcji zauważa, że mieszkańcy muszą nadal nosić przy sobie fizyczne prawo jazdy lub dowód osobisty. Faktem jest, że wersja cyfrowa jest towarzyszem fizycznej karty, a nie zamiennikiem. Niestety mija się to z sensem użycia cyfrowego portfela.

Funkcja jest dostępna tylko w USA i wymaga iPhone’a 8 lub nowszego z systemem iOS 15.4 lub nowszym, lub Apple Watch Series 4 lub nowszego z systemem watchOS 8.4 lub nowszym.

Na razie dokumenty w aplikacji Portfel można prezentować tylko w wybranych punktach kontrolnych TSA na wybranych lotniskach w USA, a Apple radzi podróżnym, aby sprawdzili oznakowanie punktu kontrolnego TSA w celu potwierdzenia dostępności. W Georgii wskazuje się, że jest ona obsługiwana na międzynarodowym lotnisku Atlanta Hartsfield-Jackson.

Niestety funkcja ta rozwija się bardzo powoli i tak jak zaznaczyłem, użytkownicy i tak muszą nosić ze sobą fizyczne dokumenty.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply