iPhone 16 Pro: Wyciek pokazuje przeprojektowaną baterię

iPhone 16 Pro to teraz kolejny temat, na którym skupia się uwaga użytkowników Apple. Po publikacji obecnego modelu już pojawiają się bardziej lub mniej sprawdzone informacje na temat przyszłorocznego iPhone’a. Nie inaczej jest i w tym roku.

iPhone 16 Pro: bateria z metalową obudową

Pojawiły się pierwsze rzekome zdjęcia komponentu iPhone’a 16 Pro. Na przedstawionych zdjęciach widać nowo zaprojektowaną baterię z metalową obudową i nieco większą pojemnością. Wyciek pochodzi ze źródła, które wcześniej było dość wiarygodne. Jest to Leaker o nazwie „Kosutami”. Niemniej jednak jest na tyle wcześnie, że informacje te powinny być traktowane bardziej jako ciekawostka a nie fakt.

Zdjęcia wskazują, że iPhone 16 Pro mógłby mieć baterię o pojemności 3,355 mAh, co stanowiłoby niewielki wzrost w stosunku do baterii 3274 mAh iPhone’a 15 Pro. Chyba najważniejszą zmianą jest zmiana z czarnej foliowej obudowy baterii, jak do tej pory stosowano z każdym modelem iPhone’a, na matową metalową powłokę. Ta zmiana poprawia sprawność cieplną baterii. Podobna zmiana miała już miejsce w przypadku Apple Watch. Smartwatch miał kiedyś baterie z czarną foliową obudową, ale od 40 mm Apple Watch Series 7, Apple używało metalowej obudowy, aby poprawić zarządzanie ciepłem.

Zdjęcia mogłyby potwierdzać informacje z zeszłego tygodnia, jakoby Apple planuje wprowadzić nowy system termiczny w iPhonie 16. Jednym z elementów nowego systemu miałby być radiator grafenowy, który zapobiegałby przegrzaniu urządzenia. Przy tej samej objętości materiał miałby dziesięciokrotnie wyższą przewodność cieplną niż miedź działająca obecnie jako nośnik ciepła.

Czy zdjęcia i plotki okażą się prawdą, musimy poczekać. Ale faktem jest, że pierwsza tura plotek na temat przyszłorocznego iPhone’a, właśnie się rozpoczęła.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply