Apple wycofuje reklamy z X

Ten roku dla serwisu Twitter/X jest rokiem wstrząsów na miarę tych ostatnich na Islandii. Po wielkich burzach wydawało się, że jednak udało się wprowadzić serwis w jakiś rytm. Niestety, nic bardziej mylnego. W ostatnich dniach doszło do ponownych wstrząsów.

Serwis X z problemami po decyzji Apple

Nowy raport Axios informuje, że Apple wstrzymało wszystkie reklamy na Twitterze/X. Powodem takiego ruchu był fakt, że reklamy Apple i innych firm były wyświetlane obok treści skrajnie prawicowych i antysemickich.

Axios powołuje się na anonimowe źródła i twierdzi, że Apple „wstrzymało wszystkie reklamy” na X. Nie wiadomo na jak długo i czy w ogóle zostaną one wznowione.

Decyzja Apple pojawia się również po tym, jak sam Elon Musk poparł w środę antysemicki tweet, w którym oskarżył „społeczności żydowskie” o promowanie „dialektycznej nienawiści wobec białych”.

Czy jednak ślepe przywiązanie Amerykanów do wszystkiego co żydowskie, nie jest nieodpowiednie w świetle obecnych wydarzeń? Czy antysemityzm nie jest wykorzystywany przez samą społeczność żydowską na całym świecie??? Nie chcę tutaj upolityczniać mojego wpisu, ale należałoby się nad tym zastanowić. A przede wszystkim należy odróżnić krytykę od antysemityzmu, co często jest mylone przez społeczność żydowską.

Faktem jest, że brak reklam takich gigantów jak Apple czy IBM, to bardzo duży cios dla Muska. Ile jeszcze takich wstrząsów wytrzyma platforma? A co ważniejsze, ile jeszcze takich wstrząsów wytrzymają jej użytkownicy?

macpretorians

Leave a Reply