Kuo: własny chip 5G Apple zadebiutuje w 2025 roku

Od kilku lat krążą plotki, że Apple pracuje nad własnym chipem 5G. Teraz mówi się, że zostanie on po raz pierwszy użyty w iPhonie w 2025 roku. Przynajmniej takiego zdania jest analityk Ming Chi Kuo.

Kuo: własny chip 5G Apple zostanie uruchomiony w 2025 roku

W przeszłości wielokrotnie pojawiały się doniesienia, że Apple pracuje nad własnym chipem 5G. Oprócz technicznych apektów do przezwyciężenia, na drodze stoją również aspekty licencyjne. Dlatego prace nad chipem trwają dosyć długo.

W niedawnym artykule na Medium analityk Ming Chi Kuo omawia temat producenta chipów Qualcomm. W tym kontekście analityk mówi o tym, że Apple będzie polegać na własnych chipach 5G od 2025 roku. Kuo pierwotnie zakładał, że Apple użyje własnych chipów 5G po raz pierwszy w iPhone SE 4. Jednak w lipcu Kuo poinformował, że iPhone SE 4 zostanie opóźniony do 2025 roku.

W 2019 roku Apple przejął większość działalności Intela w zakresie modemów do smartfonów za 1 miliard dolarów. Najpóźniej od tego czasu inżynierowie w Cupertino pracują nad własnym chipem 5G. Jeśli oś czasu rzeczywiście przypada na 2025 r., iPhone 15 i iPhone 16 będą nadal polegać na chipach Qualcomm 5G. Zmiana mogłaby nastąpić wraz z iPhone’em 17.

Czas jednak pokaże czy te przypuszczenia Kuo sprawdzą się w rzeczywistości.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Jedna myśl na temat “Kuo: własny chip 5G Apple zadebiutuje w 2025 roku

Leave a Reply