Digital Crown okularów Apple w nowo przyznanym patencie

Nowo przyznany patent opublikowany wczoraj dla projektu Apple Glasses Digital Crown wyraźnie pokazuje urządzenie bardzo zbliżone do tego, co ostatecznie spodziewamy się zobaczyć, jeśli chodzi o zestaw Headset firmy Apple.

Ilustracja pokazuje, w jaki sposób Digital Crown może być używana do przełączania się między różnymi nakładkami dostępnymi w okularach, od treści wideo po dane pogodowe …

Apple Glasses

Pierwszym urządzeniem Apple jeśli chodzi o rzeczywistość mieszaną jest oczywiście Vision Pro. Uważa się, że długoterminowym celem Apple jest produkt o nazwie Apple Glasses, urządzenie do noszenia, które wygląda nieco jak konwencjonalne okulary na receptę i może nakładać treści rzeczywistości rozszerzonej, takie jak wskazówki Apple Maps i powiadomienia.

Jednym z wielu wyzwań jest interfejs użytkownika. Apple zapożyczyło koncepcję Digital Crown z Apple Watch, aby umożliwić użytkownikom łączenie treści rzeczywistych i cyfrowych w Vision Pro, a dzisiejszy obraz pokazuje, w jaki sposób urządzenie może być również używane do wybierania treści w okularach Apple Glasses.

Chociaż sugerowano daty już w 2026 lub 2027 roku, moim zdaniem jest to szalenie optymistyczne i raczej nierealne.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply