Co dalej z Live Activities na iPhonie?

Pamiętasz Live Activities, funkcję iOS, która pozwala aplikacjom wyświetlać stałe aktualizacje statusu bez spamowania Cię powiadomieniami? Nie zdziwię się jeśli powiesz, że nie pamiętasz. Po początkowym zachwycie tą funkcją, nadszedł czas zapomnienia. Niestety bardzo mało twórców dopasowało swoje programy do tej funkcji. Mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni. Nadzieję tą opieram na fakcie, że wszystkie modele iPhone’a 15 będą posiadały Dynamiczną Wyspę.

Live Activities

DoorDash z Live Activities

DoorDash oferuje największy wybór online Twoich ulubionych restauracji i sklepów, ułatwiając dostawę świeżo przygotowanych posiłków, artykułów spożywczych, alkoholu, leków, kwiatów i innych. Teraz DoorDash może być kolejną aplikacją, która przyjmie tę funkcję.

Dekoder aplikacji Aaron (@aaronp613) udostępnił dziś fragment kodu, który pokazuje, że obsługa Live Activities pojawi się w DoorDash.

Gdy funkcja jest włączona, obsługa Live Activity oznacza, że DoorDash może wyświetlać postęp dostawy na ekranie blokady iPhone’a i Dynamic Island bez wysyłania wielu powiadomień o każdym etapie zamówienia.

Do tej pory aktywności na żywo były wykorzystywane do aktualizacji statusu takich rzeczy, jak wyniki sportowe, aktualizacje lotów i inne.

Miejmy nadzieję, że DoorDash zapewni bardziej spójne wrażenia, gdy w końcu przyjmie tą jakże niewykorzystywaną funkcję.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply