Apple Store będą w przyszłości oferować dostawę do domu

Mark Gurman z Bloomberga donosi w swoim cotygodniowym biuletynie Power On, że sklepy detaliczne Apple wkrótce zaoferują opcję dostawy do domu. Pracownicy i współpracownicy Apple Store będą mogli sprzedawać produkty za pośrednictwem terminali EasyPay.

Ruch taki ma na celu ułatwienie zakupów dla klientów. Klienci nie muszą już sami martwić się o transport. W przypadku iPhone’ów, iPadów czy zegarków Apple Watch nie jest to problem, ale w przypadku nieporęcznych opakowań zawierających takie sprzęty jak iMac, Mac Pro czy monitory, to już inna historia. Zainteresowani nabywcy mogą obejrzeć produkty na miejscu, uzyskać poradę i otrzymać je bezpośrednio do domu.

Kolejną dobrą rzeczą jest to, że jeśli danego produktu nie ma w magazynie, Apple musiałoby odesłać klientów do domu z pustymi rękami. Dzięki możliwości zamawiania towarów bezpośrednio online, taka sytuacja nie ma miejsca i należy liczyć się jedynie z nieco dłuższym czasem oczekiwania. Ponadto w ten sposób można zoptymalizować pojemność magazynową.

Nowy program, wewnętrznie nazwany EasyPay Online Ordering, ma zostać wprowadzony na początku sierpnia, zgodnie z notatką do pracowników sklepów detalicznych.

„Chcemy, aby wszyscy nasi klienci wychodzili ze sklepu dokładnie z tym, co zamówili. Będzie to łatwiejsze dzięki usłudze EasyPay Online Ordering, która zostanie uruchomiona na początku sierpnia. W ramach jednej transakcji będzie można wybrać różne metody przetwarzania, na przykład wysyłkę lub personalizację produktu”.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply